Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio nie odbiera fal.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio nie odbiera fal.

    Witam!
    Mam problem z radiem w skodzie octavii 2. Kupiłem niedawno to autko i radio słabo odbierało. Fale zanikały ciągłe szumy. Postanowiłem wymienić antenę. Przy wymianie podpiąłem nową antenę bez jej przykręcania no i działa, więc ją przykręciłem i już nie działa. Szumi jak ta stara. Jak złapię ca antenę na dachu to radio odbiera, jak odłączę wtyczkę od anteny pod dachem i wetknę w nią kawałek zwykłego przewodu radio odbiera. Wie ktoś z kolegów, koleżanek co może być nie tak?

  • #2
    Styki w antenie i gnieździe antenowym na fachu nie są zardzewiałe? Ja psiknąłem kontaktem wytarłem poczekałem aż wyschnie i przykręciłem, po 2 dniach jak się przeżarło to łapało stację bez problemów. Może się okazać, że elektonika co jest w podstawce padła, jakby co to mam taką antenę bo zamówiłem wcześniej niż mi pomysł przyszedł do głowy jakby co to pw w sprawie podstawki z anteną

    Komentarz


    • #3
      może to to?

      Mój czarnuch
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

      Komentarz


      • #4
        No ja też kupiłem całą antenę z tym że zaszalałem i kupiłem "rekina". Stara stopka była dość zaśniedziała. Sprawdziłem dziś w ukrytym menu to na starej antenie jest ANTENA ON a na ten nowej OFF wiec jakby wg wzmacniacz nie wykrywał.

        Komentarz


        • #5
          Wzmacniacz w starej antenie jest w obudowie (stopce), w nowej może musisz go dołożyć, tylko pamiętaj, żeby dołożyć jak najbliżej anteny, by wzmocnić sygnał nie szumy, które dochodzą do radia

          Komentarz


          • #6
            Antena ma niby wbudowany wzmacniacz w stopce jest płytka. Dziwne jest to ze gdy antena nie dotyka dachu to w miare odbiera a jak tylko ja włoże na swoje miejsce to juz tylko szumy

            Komentarz


            • #7
              Daj gumę pod stopkę i po problemie.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #8
                Pomimo wielu prób, kombinacji, zakupu kolejnej nowej anteny radio dalej nie odbiera. W ukrytym menu serwisowym ANT OFF Możliwe że problem może być w radiu?

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X