Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik nie opala, zamiast świateł do jazdy dziennej, lewy wsteczny i przeciwmgielne.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silnik nie opala, zamiast świateł do jazdy dziennej, lewy wsteczny i przeciwmgielne.

    Witam,
    przeszukałem forum jednak nie znalazłem tematu zbliżonego do mojego problemu. Ale do rzeczy.
    Pacjent: Octavia 2 FL, 2010r. 1,9 tdi BXE.
    Zrobiłem auto-skan VCDS i wyskoczyły mi błędy silnika. Wklejam zapis skanu.
    Log-TMBC-1-177160km.txt

    Chcąc sprawdzić czy błędy wyskoczą ponownie później, chciałem je skasować. Podczas kasowania błędów silnika najwyraźniej coś poszło nie tak. Bo kodowanie w Centr.zesp.elektr. całkowicie się poprzestawiało. Wkleiłem poprzednią wersję i niby kodowanie zostało przyjęte.
    Kolejny auto-skan wygląda tak Log-TMBC-2-177160km!!!!.txt
    Ale teraz silnik nie chce odpalić, a po przekręceniu kluczyka zamiast świateł do jazdy dziennej świeci się lewy wsteczny i przeciwmgielny. Błędy silnika powróciły plus pojawiły się te problemy. Dodatkowo po jednym dniu rozładował się akumulator, komunikat na radiu Battery Low.
    Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Albo jest w stanie pomoc mi zeskanować swoim sprzętem i zlokalizować problem? Lokalizacja Gdańsk-Oliwa
    Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość jeśli coś napisałem zawile.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez KKD; 48525.

  • #2
    niekiedy tak jest jak się używa chińskiego kabelka jakiej wersji VCDS używasz ??

    Komentarz


    • #3
      KKD masz blisko krzynol ogarnie temat

      Komentarz


      • #4
        1. Błędy silnika - to tylko błędy świec żarowych - wszystkie 4 świece do wymiany
        2.Prawdopodobnie podczas zabawy z kodowaniem przestawiłeś w module 09 bajt 18 odpowiedzialny za całokształt oświetlenia w samochodzie.

        Co zrobić
        1. Najpierw naładuj akumulator
        2. Potem w sterowniku 09 centralnej elektryki w bajcie nr 18 z ręki wpisz wartość 39 (patrząc na wklejony autoskan nie masz ksenonów i masz szyby elektryczne z tyłu)
        3. Wymień świece żarowe

        Komentarz


        • #5
          Hej. Dzięki za rady. Mam tylko taką wątpliwość, że wcześniej na tych błędach samochód i tak odpalał. A teraz nie chce. Doładuje akumulator i sprawdze jeszcze raz czy dam radę odpalić i dojechać do warsztatu na wymianę świec.
          Co do bajtu 18 to czy jeśli wklejałem całe kodowanie z poprzedniej wersji skanu to w tym nie zawiera się też kodowanie dla tego bajtu?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez KKD Zobacz wpis
            ......
            Co do bajtu 18 to czy jeśli wklejałem całe kodowanie z poprzedniej wersji skanu to w tym nie zawiera się też kodowanie dla tego bajtu?
            Poczytaj na forum o sławnym bajcie 18. W swoim kodowaniu masz wartości 00- co jest tylko maskowaniem właściwego kodowania. Jeżeli podczas zabawy VCDS-em zmieniłeś wartość bajtu 18 na XX, a potem wkleiłeś stare kodowanie z wartością 00, to sterownik nadal ma w pamięci wartość XX, pomimo że po odczycie VCDS-em pokazuj 00. Wpisz z ręki wartość 39 - powinno pomóc.

            Odpalanie - czy rozrusznik kręci? Czy tylko masz terkotanie pod maską i "choinkę" na zegarach?

            Komentarz


            • #7
              Sory za opóźnienie w temacie. Pilny wyjazd służbowy bez dostępu do samochodu itd. Mniejsza o to.
              Kwestia odpalania rozwiązana. Naładowany akumulator + dodatnie temperatury i samochód odpala.
              Co do bajtu 18 to mój kabel pozwala na wybranie z tej listy
              image_47699.png
              Nie ma tu wartości 39.
              Zauważyłem też że, po wyłączeniu opcji migających świateł awaryjnych podczas gwałtownego hamowania tylne wsteczne i przeciwmgielne gaśnie. Ale podczas próby zapisania tych ustawień całe kodowanie trafia szlak. A wklejając stare kodowanie znowu zapalają się wsteczne i przeciwmgielne. Postaram się zainstalować od nowa program do kabelka i może wtedy nie będzie mi wyrzucać tych kodowań.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X