Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lampa - prawy tył - wyłączające się żarówki W3W

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lampa - prawy tył - wyłączające się żarówki W3W

    Panowie,
    w ubiegłym tygodniu profilaktycznie (bo coś już ciemniej świeciły) wymieniłem w obydwu tylnych światłach żarówki pozycyjne W3W.
    Po wymianie wszytko grało. Do czasu...
    Nagle, w trakcie jazdy pokazuje się na tablicy rozdzielczej pojawia się błąd żarówki.
    Potem, po ponowym włączeniu silnika błędu nie ma i nic się nie zapala.
    Tu zaczyna się gra w kotka i myszkę... raz się błąd pojawia innym razem nie.
    Zacząłem się temu przyglądać, testować i wynikiem tego jest to, że po włączeniu świateł postojowych, mijania po kontroli wszystkich obwodów dwie żarówki W3W świecą i po 3-5 sekundach lubią się wyłączyć.
    Zauważyłem, przepaloną żarówkę tablicy rejestracyjnej - wymieniłem obydwie.
    Efekt się poprawił - do momentu jak nie wrzuciłem wstecznego i nie przejechałem parę metrów do tyłu i do przodu - tu albo te żarówki świecą cały czas albo czasami gasną
    Wkurzony, wymieniłem w prawej lampie wszystkie żarówki 21W prócz kierunkowskazu.
    Zajęło mi to dziś (testy, obserwację) ponad godzinę....
    Na razie działa i obu tak dalej.
    Na co ewentualnie zwrócić uwagę gdyby to zwów (oby nie!!) występowało?

    Dodam, że "zrzucałem" hak holowniczy wraz z wiązką - po tym fakcie do ubiegłotygodniowej wymiany żarówek wszystko grało poprawnie.
    Auto OII Kombi przed liftem.

    Pozdrawiam,
    Adam
    Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

    Był Rapid 1.4 TDI-CR

    Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

  • #2
    ...dziś powyższa sytuacja sią powtarzała
    Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

    Był Rapid 1.4 TDI-CR

    Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

    Komentarz


    • #3
      ... nie wiem czy ma to związek z tymi problemami z oświetleniem, ale w tym samym czasie co wymianiłem profilaktycznie żarówki w3w to też wymianiałem filtr kabinowy... może gdzieś coś??
      Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

      Był Rapid 1.4 TDI-CR

      Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

      Komentarz


      • #4
        Spróbuj wymienić żarówki na inne. Teraz takie badziewiste żarówki sprzedają, że nawet nowe CAN może wykrywać co jakiś czas jako przepalone i odcinać im zasilanie. Ja tak miałem, że nowe żarówki musiałem wymienić na inne.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X