Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Otwieranie szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Otwieranie szyb

    Witam
    Koleżanki i koledzy ostatnio mam problem z otwieraniem szyb elektrycznych z tyłu. Czasami się nie chcą otworzyć a jak otworzą to mam problem z zamknięciem. Czy to wina sterownika czy coś się dzieje z mechanizmem? Może coś podpowiecie. Dzięki

  • #2
    A jak sie nie chca otworzyc to sluchac, ze silniki dzialaja czy glucho? Jakis dzwiek blokowania mechanicznego?

    Komentarz


    • #3
      Słychać, ze coś chodzi

      Komentarz


      • #4
        Mechanizmy chodza ale szybka sie nie rusza? Najszybciej zdjac tapicere i przez otwory montazowe popatrzec jak sie szuka linka, wozek. Moze byc mechaniczna usterka.

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie tak jak piszesz, słychać, ze chodzi a nie chce się otworzyć. Ostatnio przez przypadek jak otworzyłam to musiałam ręką popchnąć do góry żeby się zamknęła

          Komentarz


          • #6
            No niestety w O2 nie jest tak fajnie, że zdejmiesz tapicerke i widać mechanizm. Pod nim jest zanitowana blacha którą musisz roznitować jak chcesz babrać. Jak zdejmiesz tapicerke i górną uszczelke szyby to z latarka może coś tam zobaczysz co nie działa. Inaczej nity wiercisz i szukasz. Może linka spadła z prowadnic itp. Trzeba popatrzeć niż wróżyć

            Komentarz


            • #7
              NA początek nie trzeba nic roznitowywać. Szyba jest mocowana do mechanizmu za pomocą dwóch plastikowych kołków (które wchodzą jeden w drugi) - czyli jest tylko jeden punkt mocowania.
              Jeżeli kołki się wysunęły - to jest problem.
              Zdejmij tapicerkę - na środku będzie duża czarna krągła zaślepka - po jej wyjęciu będziesz miał dostęp do miejsca mocowania kołków. Podnosząc/opuszczając szybę patrz w otwór - zorientujesz się co jest nie tak.
              Tu masz pokazane gdzie zajrzeć.


              Atu jest pokazana szyba boczna - na dole na środku otwór, przez który przechodzą kołki mocujące
              SZYBA BOCZNA TYŁ SKODA OCTAVIA II 07R KOMBI - 7115098746 - oficjalne archiwum Allegro
              Ostatnio edytowany przez kowaltom99; 6234.

              Komentarz


              • #8
                No tak jak mówie, trzeba zacząć od tapicerki i patrzenia co tam jest nie tak poprzez otwory gumowe, uszczelke itp.

                Komentarz


                • #9
                  Dziękuję Panowie, w weekend trzeba sie z tym zmierzyć

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam serdecznie Panowie. U mnie problem jest bardzo podobny nie trzyma plastikowy kołek mocujący szybę tylną prawą. Obecnie mam juz zakupiony nowy tylko nie wiem jak poprawnie go wymienić. Na załączonym filmiku widać że jest otwór, przez który możemy sprawdzić czy trzpień z kołkiem jest ale co jeśli go nie ma? jak wymienić kołek czy trzeba roznitowywać mocowanie mechanizmu? Może ktoś ma jakiś filmik bądź zdjęcia jak to zrobić???

                    Komentarz


                    • #11
                      Do wymiany kołka nie trzeba nic roznitowywać

                      Szyba jest mocowana na 2 kołkach, które wchodzą jeden w drugi.
                      Do wymiany kołków potrzeba 2 śrub M6 i M8
                      Wkręcasz M6 w mniejszy kołek i go wyciągasz
                      Potem wkręcasz M8 i wyciągasz większy kołek
                      PS - najpierw trzeba zabezpieczyć szybę (taśma klejąca wystarczy)

                      Montaż nowego
                      1. wciskasz mniejszy kołek w większy (tak do 1/3 długości)
                      2. ustawiasz szybę aby otwór w szybie pokrył się z otworem w mechanizmie opuszczania
                      3. wkładasz powyższe kołki w otwór w szybie
                      4. dobijasz delikatnie mniejszy kołek, aby wszedł w większy i go "rozepchał'

                      Komentarz


                      • #12
                        Czy to chodzi o coś takiego?
                        Link

                        Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez dydyrydy Zobacz wpis
                          Czy to chodzi o coś takiego?
                          Link

                          Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
                          Ten na aukcji to zamiennik. Sugeruję kupić oryginał w ASO, nie kosztuje dużo.

                          Komentarz


                          • #14
                            moje zapytanie też dotyczy szyb, ale z innej strony. Ostatnio zdarzało mi się pozostawić okna otwarte na noc w aucie parkującym pod domem, a powód .... - jak przypuszczam, przypadkowe przyciśnięcie (ściśnięcie) kluczyka z pilotem w kieszeni spodni. Czy jest możliwość przekodowania lub uruchomienia jakiejś blokady tak, aby nie można było opuszczać szyb pilotem w kluczykach? Czy jest na forum osoba z rejonu Koszalin-Kołobrzeg-Białogard, mogąca mi pomóc w tej sprawie?

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X