Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pozycyjne tył

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pozycyjne tył

Mam problem z pozycyjnymi w lewej tylnej lampie. Małe żarówki tzw. postojówki świecą, natomiast te dwie pozostałe które są także od stopu i przeciwmgłowe to już nie bardzo. Ta górna żarówka ledwo się żarzy, a dolna w ogóle. Żarówki wymieniłem na nowe bez skutku. Kontrolka na desce rozdzielczej nie sygnalizuje spalonej żarówki. Miał ktoś z Was podobną usterkę lub wie w czym może być problem?

Tak na początek sprawdź czy kostka w tylnej lampie jest dobrze wpięta oraz styki pod kontem zaśniedzenia. Problem może również tkwić w braku masy.

Komentarz

Może założyłeś niewłaściwe żarówki. Powinny być 4W/21W 12V a nie standardowe 5W/21W 12V.

Komentarz

pzeb ale przecież 5/21W nie założy, bo mają inne ułożenie zaczepów od 4/21W

Jest Szara Elegantka II FL 2,0 CFHF "12 177,4 KM 450,9 Nm
        Była Škoda Octavia II 2,0 TDi Elegance ''06 169,1KM 394,2Nm
        Spalanie - Motostat.plSpoty Śląskie (Katowice i okolice)

Komentarz

Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz posta
          Tak na początek sprawdź czy kostka w tylnej lampie jest dobrze wpięta oraz styki pod kontem zaśniedzenia. Problem może również tkwić w braku masy.
          Również szedłbym w tym kierunku.

Komentarz

Dzięki za porady. Przyczyną usterki okazał się brudny, upalony styk w listwie lampy i tym samym także styk w wtyczce do listwy. Zabrudzenie powodowało dodatkowo grzanie się i nadtopienia plastiku dookoła metalu. Delikatnie wyskrobałem brud i użyłem tzw. contact spray do czyszczenia instalacji elektrycznej. Pomogło. Na chwilę obecną żarówki świecą. Tylko nie wiadomo co było przyczyną upalenia styków, brud, wilgoć czy coś innego.

Komentarz

Pracuję...
            X