Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pozycyjne tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pozycyjne tył

    Mam problem z pozycyjnymi w lewej tylnej lampie. Małe żarówki tzw. postojówki świecą, natomiast te dwie pozostałe które są także od stopu i przeciwmgłowe to już nie bardzo. Ta górna żarówka ledwo się żarzy, a dolna w ogóle. Żarówki wymieniłem na nowe bez skutku. Kontrolka na desce rozdzielczej nie sygnalizuje spalonej żarówki. Miał ktoś z Was podobną usterkę lub wie w czym może być problem?

  • #2
    Tak na początek sprawdź czy kostka w tylnej lampie jest dobrze wpięta oraz styki pod kontem zaśniedzenia. Problem może również tkwić w braku masy.

    Komentarz


    • #3
      Może założyłeś niewłaściwe żarówki. Powinny być 4W/21W 12V a nie standardowe 5W/21W 12V.

      Komentarz


      • #4
        pzeb ale przecież 5/21W nie założy, bo mają inne ułożenie zaczepów od 4/21W

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
          Tak na początek sprawdź czy kostka w tylnej lampie jest dobrze wpięta oraz styki pod kontem zaśniedzenia. Problem może również tkwić w braku masy.
          Również szedłbym w tym kierunku.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za porady. Przyczyną usterki okazał się brudny, upalony styk w listwie lampy i tym samym także styk w wtyczce do listwy. Zabrudzenie powodowało dodatkowo grzanie się i nadtopienia plastiku dookoła metalu. Delikatnie wyskrobałem brud i użyłem tzw. contact spray do czyszczenia instalacji elektrycznej. Pomogło. Na chwilę obecną żarówki świecą. Tylko nie wiadomo co było przyczyną upalenia styków, brud, wilgoć czy coś innego.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X