Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odłączenie akumulatora na dzień

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odłączenie akumulatora na dzień

    Witam, mam takie pytanie czy jak odłączę akumulator na 1-2 dni to coś się stanie czy wszystko będzie ok?
    Pytanie drugie czy jak wyjmę ewentualnie całą poduszkę z klaksonem z kierownicy do mogę jeździć autem czy jakies airbag błędy mi powywala i ciężko będzie je pokasować? Czy bez takiej poduszki mogę np dzień jeździć?

  • #2
    Jak odłączysz aku, czy to chwila, czy więcej to błędy będą - wspomaganie i szyby same się do końca mogą nie domykać. Ale to dwa pełne ruchy kierownicą prawo-lewo, i szyby otwarcie i zamknięcie - i wszystko wraca do normy. Co do jazdy bez poduchy ... błąd będzie (do skasowania po zamontowaniu) - jeździć też się da ..... są takie wozy co mają samą zaślepkę bez poduchy


    Moje MPI

    ...Dominik...

    Komentarz


    • #3
      To z kierownicą i szybami to wiem- aku już kiedyś padł Pytam bo chcę pobawić się przy znaczku więc muszę całą poduchę wyjąć a może czasem zajść okoliczność, że będę musiał gdzieś podjechać - dlatego pytam A z tym błędem poduchy to zwyczajnie VCDS lub innym skanerkiem podręcznym do błędów skasuje błąd? Rozumiem, że będzie to błąd coś jak brak połączenia a nie, że strzeliły?
      Ostatnio edytowany przez smajler; 44848.

      Komentarz


      • #4
        Nie potrzeba wyjmować poduchy do wymiany znaczka. Wszystkie jego :łapki" wyszły z zaślepki razem ze znaczkiem. Problemem jest dopasowanie innego, bo nie ma nic na rynku, co pasowałoby idealnie w miejsce tego zielonego.

        Komentarz


        • #5
          A nie ma ten znaczek zielony (metalowy) zagiętych łapek z drugiej strony i zalane klejem? Ja mam znaczek z O3 ze ściętymi nożkami i trzeba poprostu go wkleić (lekki szlif pewnie będzie potrzebny)

          Chcę mieć tą zaślepkę na stole i aby to zrobić to muszę wyjąć razem z poduszką i rozkręcić. Chyba, że da się jakoś inaczej ją wyjąć.
          [O2] Manual - wymiana zaślepki airbag-u - Octavia Club Polska
          Ostatnio edytowany przez smajler; 44848.

          Komentarz


          • #6
            Ma łapki zagięte, ale (po raz wtóry piszę, że) one wychodzą całe z blaszką.

            Ten z o3 pasuje ci średnicą? Niemożliwe.

            Tu miałem za dużą szparę wokół, więc podłożyłem tam uszczelkę (o-ring).

            Ostatnio edytowany przez ; 44763.

            Komentarz


            • #7
              jak trymam w reku wydaje sie byc taka jak na kierownicy, ale tego nie wiem. Jak wyjmowales zielona kure z kierownicy wewnatrz auta- podwazales nozykiem jakims? Moja kura to Link
              Wezme za tydzien sufmiarke i pomierze kure na kierownicy i nowy zanim cokolwiek rusze. Uwazasz ze nowa jest wieksza?

              Komentarz


              • #8
                Po zdjęciu widzę, że to się nie nadaje do zaślepki w o2 (i nie chodzi o te nóżki), Wyjmiesz zielone, to sam się przekonasz. :-)

                No chyba, że wytniesz cały wypukły środek (na wylot) z tego zagłębienia. Do takiej operacji to rzeczywiście zaślepkę trzeba mieć w rękach.

                Blaszkę podważyłem na godzinie 6 i ciągnąłem.
                Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                Komentarz


                • #9
                  tak to wiem, że muszę wyciąć środek dlatego chcę zdemontować całość. Znaczek też spiłowałem aby stracił troszkę na grubości. Ten sam zabieg robił patryk23 bo to od niego znaczek. Efekt jego pracy jest gdzieś w showroomie i wygląda fajnie znaczek 3d

                  Komentarz


                  • #10
                    Pasuje tylko trzeba porzeźbic . Różnica między blaszanymi z np citygo jest taka że wygląda o niebo lepiej bo jest trójwymiarowy nie płaski jak naleśnik . Tylko musi być dobry klej by złapał znaczek do obudowy .

                    Komentarz


                    • #11
                      a jak sobie aktualne logo podważe na godzinie 6 i wyjmę to póżniej bez problemu wsadzę z powrotem? czy powygina się? Bo bym sobie chętnie sprawdził jak dużo muszę rzeżbić pod mój znaczek

                      Komentarz


                      • #12
                        Powygina się na 101%. :-) To jest cieniutka blaszka.

                        Komentarz


                        • #13
                          ale powyginają się nóżki czy cała kura? Bo jak nóżki to mogę naprostować i wsadzić powrotnie czy myślisz, że jak raz wyjmę to już tylko w kosz się nadaje?

                          Komentarz


                          • #14
                            Tylko kosz. Ładnie wyjąc to mógłbyś od drugiej strony - zaczynając od nóżek.

                            Komentarz


                            • #15
                              Czyli wszystko jasne, aku wypiąć mogę na dłużej, demontować poduszke i jak coś to śmigać bez poduszki

                              Komentarz


                              • #16
                                Znaczek z O3 mieści się ale trzeba praktycznie zeszlifować wypukły środek aż zobaczymy sam "szkielet krzyż" ale efekt jest 3d. Wg mnie łądniejsze niż blacha.
                                Załączone pliki

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X