Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świeżo po kupnie dużo usterek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świeżo po kupnie dużo usterek

    Witam jestem dopiero co po kupnie octavi II combi 2.0 tdi kupiłem samochodzik i nie zwróciłem uwagi na kilka detali mam nadzieje ze ktos mi z was pomoze aby w kilku rzeczach :
    1. Nie działa sygnał dzwiękowy naciskam na kierownice i nic ....
    2.Po ruszeniu samochodem i przejechaniu 3 metrów automatycznie włącza się przednia wycieraczka leci do lewego boku zatrzymuje się i powraca na swoje miejsce .
    3. Tylna wycieraczka nie pracuje wogóle po uruchomieniu jej slychac tylko pstrykniecie ale nie ma zadnej akcji
    4. wyswietla się błąd airbag ale po chwili znika.
    Czy to wszystko moze mieć zwiazek z uszkodzona taśmą kierownicy ??

  • #2
    Ciężko powiedzieć, całkiem możliwe że to taśma. A co do tej wycieraczki to co pstryka? Słyszysz działanie jakiegoś przekaźnika? Czy chodzi Ci o pstryknięcie manetki? Jeśli słyszysz jakiś przekaźnik to sprawdź czy silnik wycieraczki nie jest zatarty i czy dochodzi do niego zasilanie. Zresztą wszystkie te rzeczy trzeba przemierzyć - tzn zobaczyć czy dochodzi napięcię do syreny klaksonu, czy taśma kierownicy nie ma przerw, czy styki manetek działają. Usterka dość prosta w diagnozie, wystarczy minimum pojęcia.
    BTW na przyszłość to zanim kupisz samochód to baw się wszystkim jak dziecko - nie ma co się wstydzić tego że chce się sprawdzić samochód który się kupuje za własne pieniądze Te usterki które masz to nic takiego ale to by było dobre pole do negocjacji ceny, zawsze parę stówek można zejść.

    Komentarz


    • #3
      Raczej nie błędu airbag tylko test kontrolki przed uruchomieniem lub system wykrywa spadek napięcia poniżej 10V przy odpalaniu.

      Komentarz


      • #4
        A z którego roku ta Octavia jest?

        Uzupełnij pole "lokalizacja" lub jak jesteś z Śląska to przyjedź i sprawdzę taśmę. Jak uszkodzona to mogę naprawić.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          2006 rocznik

          Komentarz


          • #6
            Wszytkie te elementy/przełaczniki:
            - sygnał dzwiękowy
            - przednia wycieraczka
            - tylnia wycieraczka
            - airbag
            są połaczone do sterownika J527 - Sterownik elektroniki kolumny kierownicy, tam szukaj problemu, często ludzie rozbieraja kolumne i łamią zaczepy od moduło J527 lub wtyczek.
            ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X