Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klimatyzacją Climatic w Mint 2010

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z klimatyzacją Climatic w Mint 2010

    Witam,

    zauważyłem pewien problem/przypadłość z manualną klimatyzacją Climatic w Mint. Otóż po pewnym czasie działania klimatyzacji wieje mocno zimnym powietrzem. Bez względu czy ustawiam na 22 st czy trochę mniej czy więcej - wieje zimnem. Zauważyć również można, że na 1 biegu dmuchawy chodzi ona dość szybko muszę przełączyć na wyższy bieg potem na 1 i wraca do spokojnej pracy. Kiedy przyspieszam autem i jadę trochę dłużej, znów wpada na szybsze obroty. Kwestia jest taka, że wskazane 22 st jak i mniej i więcej wieje tak samo zimne powietrze. Temperatura zmienia się na cieplejszą dopiero jak mam 2/3 przekręconą gałkę temperatury i dopiero osiąga taką właśnie około 22 st. Czy da się to jakoś wykalibrować?
    Zaraz jadę na wakacje i nie chcę, aby całą drogę wiało mi zimnem.

  • #2
    Kolego tak właśnie działa Climatic nie myl go z manualem . Wchodząc do auta w ciepły dzień i uruchamiasz klimatyzację na nastawionej temperaturze będzie ona dążyła do jak najszybszego schłodzenia , do zamknięcia obiegu wewnętrznego włącznie . Jak już uzyska zadaną temperaturę to sama przestanie już mocno schładzać dla tego jest odczucie że ona maksymalnie chłodzi , bo właśnie tak ma być .
    To jest taki climatronic bez automatycznego sterowania prędkością nawiewu i bez czujnika nasłonecznienia , oczywiście różnic jest jeszcze sporo ale to tak z grubsza .
    Co do ustawień to jest opcja adaptacji klap ( ustawienia ) i to wszystko , oczywiście możesz też odczytać błędy czy jakiś czujnik nie uległ uszkodzeniu ale do tego potrzebny jest interfejs diagnostyczny .

    Komentarz


    • #3
      ok, dzięki za informację, ale jak na climaticu bez wyświetlacza zrobić adaptację klap? BTW climatic nigdy nie zamkną mi sam obiegu powietrza w aucie. Czy ktoś w okolicach Łódzi/Zgierza jest w stanie zobaczyć czy są jakieś błędy na czujnikach?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Epmkk Zobacz wpis
        ok, dzięki za informację, ale jak na climaticu bez wyświetlacza zrobić adaptację klap? BTW climatic nigdy nie zamkną mi sam obiegu powietrza w aucie. Czy ktoś w okolicach Łódzi/Zgierza jest w stanie zobaczyć czy są jakieś błędy na czujnikach?
        Wciśnij jednocześnie przycisk AC I obiegu zamkniętego

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X