Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 FL KOMBI brak lewego światła cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2 FL KOMBI brak lewego światła cofania

    Cześć,
    Posiadam od niedawna O2 FL kombi.
    Po zakupie dołożyłem czujniki parkowania i wszystko było ok.
    Dwa dni temu założona została kamera cofania, po odpaleniu sniezyła. Został dołożony filtr przeciwzakloceniowy (dopuszczalne napięcie od 11 do 15v, 3-8A). Po założeniu filtra auto działało poprawnie jeden dzień. Właśnie wróciłem do domu i kontrolka przepalonej żarówki... Żarówka ok a prądu na kostce nie ma... Do przewodu od światła wstecznego był podlaczony wspomniany filtr, zasilanie kamery 9raz czujników. Odlaczylem filtr i kamerę ale nie pomogło.
    Jakieś pomysły jak to naprawić ?

  • #2
    bezpieczniki patrzyłeś ?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli wszystko (i czujniki i kamera) ciągnie zasilanie z żarówki cofania to najprawdopodobniej komputer wariuje widząc obciążenie i odcina prąd na kostce, ale jeżeli po odłączeniu dalej nie działa to tak jak kolega wyżej mówi prawdopodobnie walnął bezpiecznik.

      Jeżeli już musisz podłączyć zasilanie kamery i czujników od wstecznego zrób to tak żeby nie obciążać instalacji:

      przekaźnik 12v załączany sygnałem światła wstecznego (trzeba wiedzieć że tam nie ma stałego zasilania tylko sygnał PWM - dlatego kamera Ci śnieżyła) + stabilne napięcie 12v po zapłonie (odsyłam do stosownych tematów na forum gdzie znaleźć).
      Przy takim podłączeniu nie będzie wywalać błędu i nie będziesz potrzebował żadnych filtrów.
      Octavia II, 2011, Ambiente

      Komentarz


      • #4
        Podłączyłem kamerę, czujniki pod prawe światło cofania wraz z filtrem i jest ok. Natomiast dalej nie mam lewego wstecznego.
        Lewe i prawe światło cofania ma inny bezpiecznik?
        Macie opis bezpiecznikow do 2fl?
        Też macie tak że po otwarciu klapy bagażnika odcina światło cofania i boczne postojowe w lampach? Wydaje mi się że tak nie było wcześniej i że może coś w vcds pochrzanilem? :/ stało się tak jak padł akumulator i rozkodowalo mi totalnie kanał 09 w vcds... A nie miałem kopii z auto scanu

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X