Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2FL Jak włączyć pełne lampy tylne?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2FL Jak włączyć pełne lampy tylne?

    Jak w temacie, proszę o info jak włączyć pełne święcenie lamp tylnych w o2fl że sterownikiem 1KO 937 085 L

    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB

  • #2
    Zasadnicze pytanie do dyskusji czy aby nie masz spalonych żarówek (jednej) ?
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Nie żarówki są ok. Mam ten sam problem co chłopak tutaj : [O2 Tour] Problem ze światłami z tyłu - Octavia Club Polska

      Brak lewego wstecznego, lewego przeciwmgielnego i pozycyjnych dolnych. Niewiem co namotalem w vcds i nie mogę sobie z tym poradzić dlatego potrzebuje pomocy

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez michal404 Zobacz wpis
        Nie żarówki są ok. Mam ten sam problem co chłopak tutaj : [O2 Tour] Problem ze światłami z tyłu - Octavia Club Polska

        Brak lewego wstecznego, lewego przeciwmgielnego i pozycyjnych dolnych. Niewiem co namotalem w vcds i nie mogę sobie z tym poradzić dlatego potrzebuje pomocy

        Grzebałeś w bajcie 18?

        Komentarz


        • #5
          Nie ruszalem go. Widzialem ostrzeżenie w vcds żeby go nie ruszać ale dziwny objaw bo raz wyrzucilo mi całkiem kodowanie do jakiegoś dziwnego... I niewiem dlaczego, jakby totalnie się zresetowalo.. I chyba wtedy się to stało, nie wiem.

          Po tym samoistnym resecie kodowanie wyglądało tak:
          ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
          Ostatnio edytowany przez michal404; 37119.

          Komentarz


          • #6
            Brak DRL i części tylnich świateł po kodowaniu CE.

            Na tym forum już ten temat był wałkowany 100 razy - Szukajka się kłania.
            .
            1. jak masz zwykłe światła soczewkowe to spróbuj z ręki wpisać w bajt 18 wartość 33 lub 35 lub 37 lub 39 -próbuj po kolei, któreś z kodowań zadziała
            2. Jak masz xenony to wpisujesz 5B




            musisz to zrobić ręcznie a nie "naciskam Enter"
            najlepiej w ogóle nie wchodź w LCode tylko w tym okienku Ross-Techa, które pokazuje się po naciśnięciu Coding skopiuj wartość całego kodowania z góry na dół i edytuj w nim ręcznie odpowiedni bajt - możesz go zlokalizować po wartości "00" i po nim z reguły jest bajt 19 o wartości "AE"

            Jak już zmienisz 00 na 33, czy też inną sugerowaną powyżej wartość, kliknij Do It!
            Wartość nie powinna pozostać na 00 w dalszym ciągu.

            Innym sposobem w LCode jest ręczna zmiana wartości bajtu 18 i przeskoczenie do następnego bajtu i dopiero wtedy ESC i DoIt!

            Moim zdaniem powrócisz do prawidłowego wyglądu tylnych świateł, jednakże dziennych nie odzyskasz w ten sposób.

            pozdrawiam Adam
            Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


            Spontany Katowickie

            Komentarz


            • #7
              Nie jest wykluczone że przyczyna twojej niespodzianki był niski stan napięcia akumulatora . Masz sterownik 85L czyli bez dodatkowych DRL tylko w lampach głównych więc zakoduj jak kolega pisze wyżej bajt 18 na wartość 37 i światła powrócą do normy jak było w oryginale .
              No i masz nauczkę żeby nie ruszać bajtu 18 bez potrzeby .

              Komentarz


              • #8
                Dziękuję, kodowanie bajta 18 na 33 rozwiązało sprawę. Teraz żadnych błędów nie ma, robię autoscan i zapisuje

                Komentarz


                • #9
                  Właśnie u kolegi mamy ten sam problem. Po zakodowaniu halogenow odpalilismy auto będąc w sterowniku i wykasowalo ustawienia byte 18. Wiem że to nie to forum, ale może ktoś podrzuci kodowanie? Superb 2 2014 fl światła LED przód tył. Aktualnie zakodowalismy byte 18 na 28 lecz wyrzuca błąd pozycji tylnej. Pomocyyyy

                  Kodowanie 1A, 1B, 1C, 31 nie wchodzi - ciągle wyrzuca błędy

                  Sterownik:
                  ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB

                  Na autoscan pokazuje 00
                  Ostatnio edytowany przez michal404; 37119.

                  Komentarz


                  • #10
                    Z rozpiski byte 18 wynikają takie kodowania
                    1A Skoda Superb Combi (SK462)
                    1B Skoda Superb (SK461)
                    1C Skoda Superb (SK461)
                    1D Skoda Superb (SK461)
                    31 Skoda Superb Combi (SK462)
                    Te dla świateł LED:
                    74 Skoda Superb (SK461)
                    75 Skoda Superb (SK461)
                    Dla kierownicy po lewej kodowania są nieparzyste - stawiam na "75"

                    Komentarz


                    • #11
                      74 Skoda Superb (SK461) Halogen / Xenon China China without DRL SL with BL-function LED SBBR
                      75 Skoda Superb (SK461) Halogen / Xenon China China without DRL / TFL-ABL SL without BL-function LED SBBR
                      takie mam opisy do tych kodowań, można spróbować. BL to chyba blinker - kierunkowskaz, ale SBBR to nie wiem
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        Zastanawia mnie dlaczego ten sterownik potrafi sam się zresetować... Nie ruszam byte 18 a wywala całe kodowanie Sterownika..

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez michal404 Zobacz wpis
                          Zastanawia mnie dlaczego ten sterownik potrafi sam się zresetować... Nie ruszam byte 18 a wywala całe kodowanie Sterownika..
                          A może chiński kabel robi Ci psikusa? Był już na forum taki temat, że kabelek poprzestawiał kodowania CE.
                          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                          ​​​
                          Grzegorz

                          Moja Ambitna Czarnula

                          Komentarz


                          • #14
                            też stawiam na chiński wyrób, nie pierwszy to raz
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Kod 74 i 75 nie działa prawidłowo. Wcieca tylne ledy wraz ze stopem. Przednich ledow nie ma nadal

                              Komentarz


                              • #16
                                Załapał kodowanie 69. Niestety wraz ze światłami mijania nie świecą ledy.. Manualnie na przełączniku na pozycji postojowe nie mam pozycji przód. Poza tym ok.

                                Komentarz


                                • #17
                                  1A Skoda Superb Combi (SK462) Halogen without TFL, DRL-LowBeams
                                  1B Skoda Superb (SK461) Halogen without TFL, DRL-LowBeams
                                  1C Skoda Superb (SK461) Halogen Rest of World separate TFL_1
                                  1D Skoda Superb (SK461)
                                  Skoda Yeti (SK356)
                                  Xenon ASUV TFL_Separate
                                  Sprawdź takie może któreś zadziała....

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie działają do superb 2 po lifcie.
                                    Próbowałem te co napisałeś + 74, 75, 31 i jest źle. 69 jest w miarę ok ale dzisiaj może kolega z forum nam to naprawi w jakiś sposób wieczorem

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X