Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujniki parkowania tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujniki parkowania tył

    Witam.
    Mam mały problem z czujnikami parkowania tył w moim aucie. Dzisiaj rano wrzucając wsteczny nie piknely mi czujniki. Na wyświetlaczu w radiu mignęła tylko na chwilę wizualizacja, po czy, mimo zapietego wstecznego, wyświetlane było radio. Oczywiście z czujników cisza.
    Jakieś sugestie? Centrala się rozsypala?
    Dodam że problem dotyczy Octavii II kombi 1.9 tdi..

  • #2
    Na początek sprawdź czy się swieci światło od wstecznego biegu



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


    • #3
      Światła wsteczne działają.. Oba..

      Komentarz


      • #4
        Zauważyłem jeszcze ze po każdym odpaleniu auta i wrzucenie wstecznego, z głośnika słychać taki cienki pisk przez ok 4 sekundy. Jeżeli auta nie wyłączam, przy ponownym wrzucenie wstecznego, tego pisku nie ma.
        Ostatnio edytowany przez Jacek7210; 32227.

        Komentarz


        • #5
          To znaczy ze jest jakiś błąd trzeba podpiąć pod kompa pisk jest informacja ze nie działają czujniki u mnie np przetarta była wiązka idąca z bagażnika do czujnika i cały czas pokazywał błąd czujnika wymieniłem wszystko oprócz wiązki i jak zostało tylko to okazało się ze jest gdzieś przerwany sam kabel;(((


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          Komentarz


          • #6
            No tak, muszę się podpiąć, może jakiś błąd wywali.

            Komentarz


            • #7
              Podpiąłem skaner i wyskoczył mi błąd 01549. Ktoś coś na tym forum o tym błędzie pisał, ale nic z tego nie wynikało. Może ktoś potrafi jakoś bardziej ten błąd opisać lub nakierować na problem.

              Komentarz


              • #8
                --> 01549 - Ross-Tech Wiki
                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                Komentarz


                • #9
                  Bezpiecznik sprawdziłem , jest ok, pozostają czujniki lub wiązka... Jutro sprawdzę "na ucho" czujniki, jeżeli będą ok, pozostanie wiązka.. Andrzej.P dzięki.

                  Komentarz


                  • #10
                    masz zwarcie na wiązce zasilania obwodu czujników
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      Czyli potrzebna nowa wiązka rozumiem.. Czy da się coś zrobić ze starą..

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie wywaliło błąd 01547. Też jest tylko pisk przy wrzuceniu wsteka

                        Komentarz


                        • #13
                          Chyba w moim przypadku to wiązka. Żadnego czujnika przy załączonym wstecznym nie słychać, więc skoro bezpiecznik jest dobry, niemożliwe jest że wszystkie czujniki padły...

                          Komentarz


                          • #14
                            problem z wiązką stricte nie dotyczy wiązki jako takiej, tylko zazwyczaj połączenia wtyczka-czujnik
                            dodam też, że błąd zasilania to tak naprawdę zawarcie na tej linii zasilającej, które generuje czujnik lub jego wtyczka
                            nie spotkałem przypadku aby sama wiązka kablowa gdzieś sie zwarła
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Tak czy inaczej zamówiłem już drugą wiązkę. Auto dam mojemu znajomemu elektrykowi, niech wymieni wiązkę i ogarnie temat do końca. Co prawda skoda auto leciwe, ze słusznym przebiegiem, ale jest w fajnym stanie technicznym i chcę żeby tak dalej zostało, mimo że będę ją niedługo sprzedawał.
                              Ostatnio edytowany przez Jacek7210; 32227.

                              Komentarz


                              • #16
                                Jak pisze krzynol Krzysztof winą może być połączenie czujnika z instalacją, lub jeden z czujników może być uszkodzony. Osobiście najpierw sprawdziłbym połączenia czujników i popsikał kostki jakimś środkiem do styków.
                                Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zdarzyło mi się już że czujnik był padnięty . W tym przypadku przystawiając ucho do czujnika, przy załączonym wstecznym, ten padnięty nie wydawał takiego charakterystycznego klikania, pozostałe zaś klikały. Poza tym wizualizacja na wyświetlaczu radia wskazywała jakby auto cały czas stało przy przeszkodzie, dodatkowo był charakterystyczny dżwięk ciągły, tak jak byśmy byli bardzo blisko tyłem np.przy ścianie.
                                  Tym razem jest inaczej, tak jak opisałem w pierwszym i w kolejnych postach. Dlatego , biorąc na logikę, uważam, że problem nie leży w czujnikach (skoro teraz wszystkie 4 milczą, nie "klikają")

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wystarczy jeden błąd na czujniku jakikolwiek i system się wyłącza, nie tak się diagnozuje
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Być może nie tak się diagnozuje, nie jestem mechanikiem, jednak ja opisuje swoje doświadczenia z czujnikami parkowania, nie tylko w tym aucie. Wiem że "na ucho" można sprawdzić który czujnik jest dobry,a który uszkodzony. Takie objawy jak mam aktualnie, nigdy nie pojawiły się w przypadku awarii jednego z czujników.
                                      Z resztą po naprawie napiszę jaka awaria była związana z błędem który u mnie się pojawił, czyli 01549.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dziwnym trafem dzisiaj czujniki same ożyły. Jeszcze nic z nimi nie zrobiłem, umówiłem się tylko do mechanika, a parktronik zaczął działać. Chyba gdzieś brak kontaktu...

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X