Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylny słupek a tylna klapa - kable i zdjęcie obicia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tylny słupek a tylna klapa - kable i zdjęcie obicia

    Cześć,
    Próbuję dobrać się do rozebrania tylnego słupka, oraz klapy bagażnika bo przeprowadzić tam kabel do kamerki samochodowej.
    Panowie jak się za to zabrać, może jakieś zdjęcia? Bo udało mi się na razie jasny plastik prawie odczepić, ale reszta ani drgnie już o klapie nie mówiąc. Czy trzeba najpierw większa część kalpy zdjąć by ta mniejsza część zeszła?

    Dodam, że kabel przeprowadziłem podsufitką. I brakujemy mi tylko tego fragmentu by uwieńczyć maskowanie kabli.2020-01-06_21h48_12.png
    Załączone pliki

  • #2
    Górna część osłony klapy jest na metalowych spinkach, musisz mocno pociągnąć w dół, ciężko później się ją składa.
    Słupek może mieć śrubkę na dole, już nie pamiętam ale u mnie były chyba 3 torxy pod tą czarną listwą co podtrzymuje półkę.
    To też trzeba odkręcić.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Z tego co pamiętam to 3 były od samej półki a osłona była na jakimś patencie od dołu . Druga sprawa to jest tam otwór montażowy ? Bo jak ciągnąłem kabel kamerki to szedłem od dołu tak jak wiązka do klapy . Góra to spinki oraz śrubki do trzymania półki i trzeba uważać bo pod nią jest konektor od grzania szyby . Klapę trzeba cała rozebrać.

      Komentarz


      • #4
        2020-01-10_08h16_37.png

        Trzyma się tylko na tym, ale za nic nie wiem w jaki sposób zdemontować czarny plastik przy pasach...
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Czarny plastik jest przykręcony śrubami, osłonę klapy zdejmiesz ale musisz odkręcić torx przy raczce zamykania klapy
          Skoda Octavia II FL
          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

          Komentarz


          • #6
            Wymontuj lewa tapicerkę bagaznika i będziesz widział śruby od dołu czarnego plastiku. Żeby to rozebrać kolejność jest tapicerka/ czarny plastik/ boczek słupka. Klapa najpierw duże poszycie dolne i dopiero gora

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X