Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII 2005 Kombi - problem z oświetleniem bagażnika (inny niż inne)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OII 2005 Kombi - problem z oświetleniem bagażnika (inny niż inne)

    Potrzebuję pomocy z oświetleniem bagażnika w kombi. Zaczęło się od tego, że raz świeciło, a raz nie. Teraz padło całkowicie.
    Żarówki sprawdzone,powinny działać, a nie świecą. Na wyświetlaczu pokazuje normalnie otwarcie klapy.

    Sprawdziłem wtyczkę przy zamku w kalpie - mostkując piny 1+2 (biało-niebieski+brązowy) oświetlenie nie uruchamiało się, na tej podstawie wstępnie wykluczam zamek.

    na oprawkach żarówek/wtyczkach oprawek napięcie po jednej stronie 1,6V po drugiej 0,38V w momencie otwarcia klapy lub zmostkowania pinów, na wypiętej wtyczce bez mostka 0.0V
    zaśniedziała wtyczka? Jeśli tak to gdzie jej szukać? Czy biało-niebieski kabel w oprawce żarówek to ten sam co we wtyczce przy zamku? Skąd idzie napięcie na oprawki żarówek?

    Cała reszta szpeju w obrębie bagażnika/klapy działa prawidłowo, tj: wycieraczka, lampy zewnętrzne, zamek klapy.
    Co może być przyczyną takich czarów?

  • #2
    Edit: plus z oprawek zwierany do karoserii daje 12.3V między plusami jest idealne przejście. Czyli poszukuję masy - sterowania. Gdzie zacząć?

    Komentarz


    • #3
      wieczorem Ci podpowiem
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Już wiem że po drodze jest wtyczka w klapie, tam jest wszystko ok, żadnej śniedzi itp. Lecąc dalej po wiązce trafiłem w okolice lewej wnęki bagażnika. Tam są dwie wtyczki, podejrzewam na wizus że tam może być przyczyna moich problemów. Nie wiem tylko jak je zdjąć, zdają się przytwierdzone do blachy za nadkolem. Nie udało mi się też ich rozpiąć Da się to ogarnąć nie rozbierając połowy bagażnika?

        Komentarz


        • #5
          Przy okazji pytanie o działanie zamka klapy. Otwierając z kluczyka dedykowanym przyciskiem klapa odskakuje. Przy zaczepie jest pewnie jakiś silniczek który ją "wyrzuca". Czy w przedlifcie otwierając z tego przycisku, po zamknięciu klapy, zamek powinien się zamknąć/zaryglować automatucznie? Czy jest to sygnalizowane kierunkowskazami?
          Ostatnio edytowany przez Emillien; 45218.

          Komentarz


          • #6
            Temat ogarnięty, winne były wtyczki na połączeniu wiązki z klapy bagażnika z resztą wiązki, umiejscowione w bagażniku po lewej. Dzięki dla Krzynola, który skonsultował temat

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X