Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszkodzenie pompy ABS przy odpowietrzaniu hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uszkodzenie pompy ABS przy odpowietrzaniu hamulców

    Witam, po przekopaniu forum nie znalazłem mojego przypadku. O1 z 2009 r pompa hamulce tylko z abs bez esp (pompa numer 1J0 614 117G, VCDS pokazuje w polu Component „ABS FRONT MK60 0101) ). Robiłem zmianę na tyle z bębnów na tarcze 238 zacisk 38mm. Przy odpowietrzaniu tyłu (dość długie pompowanie hamplem) gdy już przestały lecieć bąble powietrza postanowiłem VCDS Lite „odpalić” procedurę odpowietrzania pompy – Basic settings (04), w tej zakładce grupa 001, przycisk next/start, pojawia się w „okienkach” opis typu Press pedal and hold relase, klikam next, znowu Press pedal 10 Times close bleed close, klikam next, pojawia się depres pedal i na kilka sekund załacza się pompa. Nie wiem czy jest to dokładnie prawidłowa procedura odpowietrzania, robiłem tak kiedyś wcześniej i nie było problemu. Teraz po tej procedurze chciałem jeszcze odpowietrzyć raz jeszcze sam tył tradycyjnie pedałem, po kilku „pompowaniach” pedał nagle stanął na sztywno, nie podaje ciśnienia na tylne przewody, mogą być odkręcone odpowietrzniki i nic nie płynie, pedał twardy. Jedynie gdy odkręce przód płyn jest pompowany, pedał robi się bardziej miękki. Robiłem próby z różnymi konfiguracjami odpowietrzników, efekt ten sam. Tylko w przypadku podpięcia VCDS przy ustawieniu wyżej opisanej procedury gdy w grupie 1 wyświetla napis Depres pedal daje się miękko wcisnąć pedał i płyn idzie na tył- leci z odpowietrzników lub ściskają tylne klocki gdy odpowietrzniki zakręcę. Ten stan trwa tylko kilka sekund, później załącza się pompa abs i pedał sztywnieje i wypycha go do góry. Gdy w tym stanie przerwę komunikacje VCDS z ABS pedał zostaje miękki i wciśnięty głęboko tak długo jak go trzymam, pierwsze puszczenie powoduje ponownie twardość pedału i nie podawanie ciśnienia na tył. Można to jakoś opanować? Jakaś funkcja kodowania lub adaptacji? Zawory w pompie nie mogły paść skoro VCDS może wywołać stan podawania ciśnienia na przód i tył. Ktoś pomoże?

  • #2
    Odłączałeś akumulator?

    Komentarz


    • #3
      Tak, bez efektu

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X