Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd anteny 00856

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd anteny 00856

    Octavia 2 fl w radiu błąd anteny :
    00856 - antena radia
    007 - zwarcie z masą
    Wyjąłem radio, żeby sprawdzić co tam się dzieje, mam 2 anteny jedna w tylnej bocznej szybie i bat na dachu, wyczytałem że opisany błąd dotyczy tej na dachu, radio gra, ale słychać niedomaganie
    Miernikiem sprawdziłem wtyczki i gniazda - niby zwary nie ma, ale może tak mała, że miernik nie wskażę (na brzęczku)
    Odkręciłem antenę dachową, to dość ostro skorodowana, napuchnięta od rdzy, sprawdzałem na antenie z Octavi 1 i to samo,(może inne są)
    Pewnie kurcze trzeba będzie pruć podsufitówkę, ma ktoś jakiś pomysł ??

  • #2
    Jakie masz radio?

    Może masz jak ja?

    W radiu masz podwójne gniazdo. Zerknij pod plastik:
    czy bolce masz proste
    czy nie zwiera bolec z obudową aluminiową
    czy jakaś część nie jest odłamana - tak było u mnie - pomogło dolutowanie

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
      Jakie masz radio?

      Może masz jak ja?

      W radiu masz podwójne gniazdo. Zerknij pod plastik:
      czy bolce masz proste
      czy nie zwiera bolec z obudową aluminiową
      czy jakaś część nie jest odłamana - tak było u mnie - pomogło dolutowanie
      Radio Swing
      podwójne wtyki - 2 anteny
      bolce sprawdziłem jak pisałem miernikiem, na jednym zdjęciu widać 2 igły, żeby dokładnie sprawdzić i było ok
      nie rozbierałem tego, żeby sprawdzić czy proste, ale sprawdzę to, chociaż miernik pewnie pokazałby zwarę

      IMG_20200310_144130.jpg
      IMG_20200310_144140.jpg IMG_20200310_144130.jpg
      Ostatnio edytowany przez goly; 50794.

      Komentarz


      • #4
        Masz vcds to sprawdzisz która antena padła ,ale podsufitkę raczej będziesz sciągać . W słupku C masz kostkę od drugiej anteny przy module

        Komentarz


        • #5
          kabel mam, w necie znalazłem, że błąd to antena 1, a to ponoć dachowa, pewnie trzeba będzie tam zajrzeć, tylko dziwne, że miernik nie pokazuje zwarcia
          a czy sam bat jakoś może się zepsuć ?? to jest jeden sygnał, czy w bacie są 2 sygnały, czy z innego samochodu można podmienić ??

          Komentarz


          • #6
            Wejdź w bloku pomiarowe radia i zobaczysz która nie działa. Zasady działania wzmacniacza anteny nie znam ale dachowa jest zintegrowana z nim . Podmienić możesz jakąś z fakrą

            Komentarz


            • #7
              rozebrałem dziś tą końcówkę, tam wszystko wygląda ok, co ciekawe jest zwarcie pomiędzy obudowami, ale to chyba tak ma być, chociaż nie wiem, strzelam że tak bo te końcówki praktycznie się stykają jak są zamontowane
              dziś po teście na kompie wyszło, że:
              - przerwa w przewodzie doprowadzającym antena radia R11 została rozpoznana przez radio - przewód doprowadzający jest sprawny.
              - wymienić antena radia R11
              Także pozostaje chyba dobrać się do tej anteny i ewentualnie sprawdzić tam, ale pewnie do wymiany
              IMG_20200313_144420_MP.jpg

              Komentarz


              • #8
                To wiesz na czym stoisz. A ekranowanie ma być wspólne to tak ma być .

                Komentarz


                • #9
                  antena wymieniona, błąd skasowany, działa, przykładowe zdjęcie jak wyglądała zjarana, ewidentnie wina wody, nie wiem jak mogła się dostać, ale na to wygląda
                  co do wymiany, nie trzeba nic w słupach robić, tylko po otworzeniu klapy, zaraz ten pierwszy plastyk szarpnąć z zatrzasków, na środku taki czarny dings trzyma podsufitówkę, odchylić i można rękę wcisnąć, klucz 22mm i po sprawie, trochę gorzej załapać nakrętkę, ale bez problemu
                  jeszcze mam problem z kablami za radiem, bo czasami przestają grać całe drzwi, albo i nawet 2 drzwi, jak kablami zamieszam za radiem to wraca życie, coś tam kurcze nie styka, ogólnie straszna lipa ktoś chyba coś przerabiał, bo bardzo krótki kabel do radia, aż przegięcie pały :/
                  IMG_20200314_134729.jpg

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez goly Zobacz wpis
                    jak kablami zamieszam za radiem to wraca życie,
                    we wtyczce jest taki "dynks" który trzyma piny. Jak ktoś szarpał za kable przy jej wyjmowaniu to mógł go wygiąć i teraz piny nie stykają dobrze z gniazdem w radiu

                    Zamieszczone przez goly Zobacz wpis
                    straszna lipa ktoś chyba coś przerabiał, bo bardzo krótki kabel do radia, aż przegięcie pały :/
                    może ktoś brał zasilanie do alarmu albo czegoś innego jak w Aucie Kolegi smajler

                    wystarczy popatrzeć dokładnie i da się ta wiązkę poluzować bo klinuje się za takim trójkątnym plastikiem, który nie puszcza kabli

                    smajler potwierdzi chwilka i przybyło 15 cm kabla
                    Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      Potwierdzam, u mnie ktoś grzebał pewnie przy zakładaniu alarmu i wiązka od radia była tak zaczepiona że radio na 5 cm wychodziło tylko. Trzeba z gory zdemonować nawiew i patrzeć jaki jest tam problem z kablami.

                      Komentarz


                      • #12
                        dokładnie jak piszecie, do tego u mnie był bluetooth dołożony, baran co sprzedawał, zabrał to co widział, ale po drodze znalazłem całą wiązkę i centralkę Parrota za klimatronikiem i mikrofon przy szybie
                        wywaliłem to wszystko i podłączyłem pod oryginalne kostki i teraz te 8 głośników to gra jak powinno co ciekawe na radiu pojawił się opcja bluetooth, ale z tego co widziałem na YT pewnie do audio
                        jedyne co mi teraz zostaje to błąd 01303 - urządzenie nadawczo odbiorcze telefonu - brak sygnału - pewnie było kodowanie zmienione i dlatego wywala
                        z ciekawości zobaczcie jaka choinka przed odłączeniem i teraz kabel sięga ok
                        IMG_20200319_133913.jpg

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez goly Zobacz wpis
                          z ciekawości zobaczcie jaka choinka
                          MISZCZ montażu

                          ...Moje Cappuccino MPi...

                          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X