Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł bluetooth i radio Amundsen

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moduł bluetooth i radio Amundsen

    Cześć, posiadam Skode Octavie 2 FL z 2009r z radiem Amunden.
    Łączenie BT z telefonem na bazie zestawu głośnomówiącego działa bez problemu. Jednak chciałbym mieć też możliwość puszczania muzyki przez BT i tu pojawia się problem. W radiu mam zakładkę "Bluetooth Audio" jednak nic więcej nie mogę z nią zrobić. Po naciśnięciu przycisku "Phone" radio się wycisza.
    Teraz pytanie czy muszę zmienić moduł pod siedzeniem czy to kwestia zabawy VCDS'em? Jeśli zmienić moduł to na jaki?
    Jeśli trzeba mogę podrzucić zdjęcia czy jakiś filmik :P
    Z góry dzięki

  • #2
    Ja w moim Amundsenie z 2011r też mam tylko wyciszenie po naciśnięciu przycisku phone. Modułu Bluetooth albo nie ma wcale, albo jest nieaktywny. O jakim zestawie BT mówisz w swoim przypadku, tym w radio, czy jakimś dokładanym module?

    Komentarz


    • #3
      Myślałem o takim module pod siedzenie, które umożliwi mi puszczanie muzyki z telefonu


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

      Komentarz


      • #4
        Konrad1995 jeśli masz RNS315+ to masz BT wbudowany w radio. Zobacz czy masz coś pod siedzeniem pasażera.

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Konrad1995 Aby móc słuchać muzyki przez BT Audio wg. mnie i tego jak jest u mnie powinieneś:
          1) Posiadać radio Amundsem+ (to nie to samo co Amundsen), ma ono wbudowany moduł BT do komunikacji
          2) Aby móc słuchać muzyki przez BT, wchodzisz w Media, ponownie Media i pojawiają Ci się wszystkie możliwe "wejścia" (CD, Karta SD, Aux...oraz BT Audio). Jeśli to ostatnie jest "wyszarzone" to przeczytaj 3 pkt.
          3) Najważniejsze, aby udostępnić tą funkcję w telefonie np.Android (jeśli mamy sparowane telefon i radio) to klikamy w ikonkę BT na pasku, pojawia się menu, następnie ustawienia i powinny być aktywne wszystkie 3 funkcje (Dźwięk połączeń,Dźwięk multimediów,Udostępniania kontaktów).
          Jak powyższe punkty są spełnione to uruchomienie dowolnego utworu na telefonie skutkuje słyszeniem go w głośnikach w samochodzie. Tak to działa u mnie w Amundsen+ (RNS315)
          Moja nowa pasja

          Były posiadacz O1FL

          Były posiadacz 6Nki

          Komentarz


          • #6
            Ja mam Amundsen+ RNS 315 w OII FL 2011r i opcji Bluetooth w ogóle nie ma w mediach.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez MsBlondyn Zobacz wpis
              Ja mam Amundsen+ RNS 315 w OII FL 2011r i opcji Bluetooth w ogóle nie ma w mediach.
              Masz może zdjęcia radia. Chodzi mi o naklejkę z adresem MAC. Jeżeli są tam same zera to nie masz wbudowanego bluetooth-a.
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #8
                Nie mam niestety zdjęcia tabliczki, nigdy nie wyciągałem radia, bo nie było potrzeby. Z aktualizacją mapy do V12 też problem, przy 65% wgrywania do pamięci urządzenia wyrzuca błąd - urządzenie wewnętrzne. Po wgraniu softu 270 zadziałała mapa z karty i tak już musi chyba zostać. Wgranie oprogramowania do radia to też była walka, dopiero płyta nagrana w Track-at-once zadziałała.
                Amundsen +.jpg

                Komentarz


                • #9
                  Sprawdzając na aukcjach numer radia wychodzi, że nie ma wybudowanego Bluetooth-a.
                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                  ​​​
                  Grzegorz

                  Moja Ambitna Czarnula

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X