Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wsteczny bieg a czujnik cofania

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wsteczny bieg a czujnik cofania

To raczej zapytanie jest.

Gdy wrzuca się bieg R (wsteczny) w manual-u to na ekraniku powinno pokazać się ikona auta do czujnika parkowania.
    Pytanie czy przy wrzucaniu R znajduję się pod mieszkiem skrzyni biegów lub w tych okolicach jakiś sensor, czujnik, włącznik, jakaś płyta stykająca który uruchamia czujnik cofania?
    Kupując auto od samego początku mi nie działał czujnik cofania, a teraz nastały te ciepłe dni i magia... zaczął działać. Choć zdarza mu się nie za każdym razem.

nie działa Ci najprawdopodobniej czujnik na skrzyni umiejscowiony pod akumulatorem

...Moje Cappuccino MPi...

jest FABIA 2FL 1.2 12V+ LPG
    właśnie sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

Komentarz

U mnie od wczoraj występuje ten sam problem po umyciu samochodu. Wrzucam R i słyszę dźwięk włączenia czujnika parkowania i zbliżania się do przeszkody. Natomiast radio (stream) przestało wyświetlać samochód z animacją zbliżania do przeszkody oraz nie zmniejsza poziomu głośności odtwarzania muzyki. Nie reaguje kompletnie na bieg wsteczny. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?

Komentarz

Tak jak kolega wyżej napisał Przemek_i. To może być prawdopodobnie czujnik na skrzyni biegów przy jego włączaniu Sam jeszcze osobiście tego nie zrobiłem ale po rozmowie też z mechanikiem to za pewne to.

Komentarz

jak słyszysz dzwięk to czujnik wstecznego działa. w innym przypadku nie było by żadnej reakcji
          pytanie czy to nie jest długi dzwięk, wskazujący na usterkę parktronika
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->O2FL DSG Elegance+
          ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X