Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa kalkson,przysicki w kierownicy i ścieci sie kontrolka od poduszek

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie działa kalkson,przysicki w kierownicy i ścieci sie kontrolka od poduszek

Witam Mam auto skoda Octavia 2 2005r przestał działać klakson, świeci się kontrolka poduszki powietrznej oraz przestały działać przyciski na kierownicy. Czy ktoś poradzi co może być przyczyną? Bardzo dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Może taśma przy kierownicy?
    Wirus -> 136 KM 310 Nm

Komentarz

Zamieszczone przez krzysiek1987b Zobacz wpis
      przestał działać klakson, świeci się kontrolka poduszki powietrznej oraz przestały działać przyciski na kierownicy.
      na 100% wyjdzie przez podłączenie do komputera

ale tez obstawiam taśmę

...Moje Cappuccino MPi...

jest FABIA 2FL 1.2 12V+ LPG
      właśnie sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

Komentarz

Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
        Może taśma przy kierownicy?

Czekam właśnie na kabel diagnostyczny od majfrendów już miesiąc chyba idzie i jeszcze go nie widać. Jak podłacze dam znać jakie błedy. A cięzko zdjąć kierownice, żeby dostać się do tej taśmy?

Komentarz

Czekam właśnie na kabel diagnostyczny od majfrendów już miesiąc chyba idzie i jeszcze go nie widać. Jak podłacze dam znać jakie błedy. A cięzko zdjąć kierownice, żeby dostać się do tej taśmy?
          60 sekund, 1 cienki płaski śrubokręt do spinek poduszki i Klucz SPLINE m 12 i kierownica zdjęta

Komentarz

A jak kręcisz kierownicą to nie słychać trzaskania?

Komentarz

Zamieszczone przez pejo Zobacz wpis
              A jak kręcisz kierownicą to nie słychać trzaskania?
              Nic nie słychać. Wszystko OK. Przez przypadek zauważyłem, że nie działa klakson jak chciałem zatrobić

Komentarz

Nic nie słychać. Wszystko OK. Przez przypadek zauważyłem, że nie działa klakson jak chciałem zatrobić
                A kontrolka airbag to swieci tez od tego dnia ?? Czy juz duzo dluzej ??
                Spritmonitor.de

Komentarz

Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis

A kontrolka airbag to swieci tez od tego dnia ?? Czy juz duzo dluzej ??
                  Kontrolka zapaliła sie też tak z niczego jakiś miesiąc temu, ale nie wiem czy działał klakson bo nie używałem w ogóle.

Komentarz

Podnieś górną połowkę obudowy kolumny kierowniczej. Będzie widać naklejkę z taśmy. Zrób zdjęcie lub napisz tu numer.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

Komentarz

Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                      Podnieś górną połowkę obudowy kolumny kierowniczej. Będzie widać naklejkę z taśmy. Zrób zdjęcie lub napisz tu numer.
                      Chodzi o ten element? on jest na zaczepach bo nie wiem jak go zdjąć
                      kiera.jpg

Komentarz

Chodzi o ten element? on jest na zaczepach bo nie wiem jak go zdjąć
                        dokładnie o to z góry
                        włóż delikatnie po obu stronach coś płaskiego, starą kartę kredytową. Plastik podnosi się do góry.

Komentarz

Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                          dokładnie o to z góry
                          włóż delikatnie po obu stronach coś płaskiego, starą kartę kredytową. Plastik podnosi się do góry.
                          O który numer chodzi?? bo nie wiem czy dokładnie będzie widać na fotce
                          kiera2.jpg

Komentarz

Po lewej masz numer manetki świateł i tempomatu, po prawej manetki wycieraczek, dalej po prawej to uchwyt manetek, na wprost okrągła to chyba kontrola jakości, jeszcze dalej to numer kolumny.
                            A tu chodzi o naklejkę na samym dole zdjęcia, tę akurat, która jest niewyraźna. To jest naklejka, na której jest numer taśmy.
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407

Komentarz

Po lewej masz numer manetki świateł i tempomatu, po prawej manetki wycieraczek, dalej po prawej to uchwyt manetek, na wprost okrągła to chyba kontrola jakości, jeszcze dalej to numer kolumny.
                              A tu chodzi o naklejkę na samym dole zdjęcia, tę akurat, która jest niewyraźna. To jest naklejka, na której jest numer taśmy.
                              Możesz zaznaczyć na zdjeciu dokładnie gdzie jest ten numer? bo mam trzy zdjecia na telefonie i przyblizam i nic nie widzę AAAA chyba już wiem o co chodzi tu bliżej kierownicy naklejka na okrągłym plastiku?? to ten numer? kiera3.jpg
                              Załączone pliki
                              Ostatnio edytowany przez krzysiek1987b; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Jak naciskasz poduchę to słychać przekaźnik w okolicy włącznika świateł ? Jak słychać to zerknij za halogeny - tam jest klakson. Byś może słaba masa - odkręć z uchwytu przeczyść i może zadziała. Ja u siebie tak miałem - odkręciłem, przeczyściłem ... i założyłem podwójny od lexusa ... teraz to mam sygnał [email protected]#$%^tej głośnej trąbki dwutonowej

Moje MPI

...Dominik...

Komentarz

Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis
                                  Jak naciskasz poduchę to słychać przekaźnik w okolicy włącznika świateł ? Jak słychać to zerknij za halogeny - tam jest klakson. Byś może słaba masa - odkręć z uchwytu przeczyść i może zadziała. Ja u siebie tak miałem - odkręciłem, przeczyściłem ... i założyłem podwójny od lexusa ... teraz to mam sygnał [email protected]#$%^tej głośnej trąbki dwutonowej
                                  Nic nie słychać przekaźnika

Komentarz

Numer 1K0 959 653 C.
                                    Problem jest też z poduszką i multifunkcją więc nie ma co ruszać klaksonu.
                                    Najtańsza taka taśma na allegro jest za 13.79 z przesyłką. Nie ma się więc nad czym zastanawiać tylko kupić i wymienić. Powinno to pomóc.
                                    Potrzebny będzie VCDS do skasowania błędu poduszki.
                                    Ostatnio edytowany przez koleś; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Numer 1K0 959 653 C.
                                      Problem jest też z poduszką i multifunkcją więc nie ma co ruszać klaksonu.
                                      Najtańsza taka taśma na allegro jest za 13.79 z przesyłką. Nie ma się więc nad czym zastanawiać tylko kupić i wymienić. Powinno to pomóc.
                                      Potrzebny będzie VCDS do skasowania błędu poduszki.
                                      Podrzucisz linka żebym kupił dobrą tą taśme? A da się tą taśme jakoś sprawdzić? Czekam na kabel do kopa i zacznę działać. Znajdę gdzieś tutorial jak to wymienić?

Komentarz

Podrzucisz linka żebym kupił dobrą tą taśme?
                                        touran 1 taśma poduszki pod kierownicę 1K0959653C 9281012017 - Allegro.pl
                                        Jest tego od groma. Może poszukaj coś w Twojej okolicy? Masz tam jakiś szrot? Te taśmy były w Golfach, Toledo, A3 8P i wielu innych.
                                        Znajdę gdzieś tutorial jak to wymienić?
                                        Zobacz kanał Krzynola na YT.
                                        Ja mogę pomóc telefonicznie jeśli nie będę akurat w robocie.

Komentarz

Zobacz kanał Krzynola na YT.
                                          Ja mogę pomóc telefonicznie jeśli nie będę akurat w robocie.
                                          Chyba się udało. Wystarczy jeszcze tą śrubę odkręcić?? i już wyjmę ten zwijak? da się sprawdzić czy to na pewno taśma jest wadliwa? bo jeżeli nie taśma to jaka inna może być usterka?
                                          kieraś.jpg

Komentarz

Odkręć śrubę i zaznacz położenie kierownicy . Zdejmij kierownicę. Odkręć dolną obudowę stacyjki. Trzymają ją trzy śruby. Może wisieć na blokadzie kolumny. Teraz odkręć malutką śrubkę , która trzyma moduł i obok tej śrubki (po lewej stronie) jest kwadratowy otworek. W niego włóż cienki śrubokręt lub imbus (chyba pasuje 2 mm) i jak nim poruszasz jednocześnie ciągnąc moduł w dół to odczepisz zaczep. Moduł da się odchylić i teraz będziesz mógł odczepić taśmę. Ma dwa zaczepy u góry.

Komentarz

Odkręć śrubę i zaznacz położenie kierownicy . Zdejmij kierownicę. Odkręć dolną obudowę stacyjki. Trzymają ją trzy śruby. Może wisieć na blokadzie kolumny. Teraz odkręć malutką śrubkę , która trzyma moduł i obok tej śrubki (po lewej stronie) jest kwadratowy otworek. W niego włóż cienki śrubokręt lub imbus (chyba pasuje 2 mm) i jak nim poruszasz jednocześnie ciągnąc moduł w dół to odczepisz zaczep. Moduł da się odchylić i teraz będziesz mógł odczepić taśmę. Ma dwa zaczepy u góry.
                                              Dzięki za instrukcję. Dziś kupiłem taśmę. Jeszcze jedno pytanko, jak jechałem dziś do pracy nacisnąłem klakson- zadziałał i przyciski w kierownicy też dojechałem do pracy i cały czas wszystko działało..Zgasiłem auto odpaliłem po 5min i już nie działa. Bawiałem się trochę kręcąc kierownicą i zauważyłem, że jak skręcę kierą trochę w lewo wszystko zaczyna działać nawet jak potem kręce kierwonicą we wszystkie strony to wszysto działa.cały czas. Czy to na pewno taśma bo nie wiem czy brać się za wymiankę..

Komentarz

Jak już kupiłeś to wymień.

Komentarz

Jak już kupiłeś to wymień.
                                                  Dzięki bardzo za pomoc. Taśma wymieniona i wszystko hula jak powinno.

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X