Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik nasłonecznienia (climatronic)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik nasłonecznienia (climatronic)

    ehhh znów nie dałem rady zawsze cos wyskoczy ....
    MANIU23

  • #2
    Czujnik nasłonecznienia (climatronic)

    Witam,

    Przy okazji sprawdzając działanie klimatyzacji na VCDSie zobaczyłem, że w bloku 6 w pozycji 3 i 4 (czyli fotosensor G107 i G134) mam cały czas wskazania 0 bez względu na ilość światła.

    Czujnik uszkodzony czy niepodłączony? Kiedyś konsola była zdejmowana.
    Błędów żadnych VCDS nie pokazuje.

    Jeżeli uszkodzony/niepodłączony to jak go się wyciąga i czy czasem nie jest konieczne wybebeszanie całej deski :?

    [ Dodano: Czw 04 Lip, 13 18:36 ]
    Nikt nie wie?
    Octavia II RS TDI 200/441
    "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • #3
      No to sam sobie odpowiem :P

      Jak to wyciągnąć to już wiem. Całej deski nie trzeba ściągać.
      KLIK

      Z drugiej strony przewód podłączony jest do panelu climatronica
      KLIK

      Musiałbym teraz dorwać skądś działający czujnik i podmienić na chwilę :roll:

      Przy okazji te linki prowadzą do instrukcji serwisowej Skody on-line - super źródło wiedzy
      Octavia II RS TDI 200/441
      "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        A sprawdzałeś działanie "na zewnątrz" czy oświetlając sztucznym światłem? Bo przy sztucznym to może nie działać...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Sprawdzane w południowym lipcowym słońcu - mimo to na VCDsie G107 i G134 - zera
          Octavia II RS TDI 200/441
          "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Witam.

            Słuchajcie, czy ktoś może z Was sprawdzał jakie są odczyty w VCDS z czujnika nasłonecznienia - tzn jaki zakres wartości? Ostatnio mnie to zainteresowało, gdyż zauważyłem, że w słoneczny dzień (27 stopni), muszę bardziej podkręcać klimę niż gdy mam pochmurny dzień i też 27 stopni. Wcześniej tak nie miałem. Ustawiałem 22 stopnie i niezależnie czy słonce czy pochmurno było komfortowo.

            W vcds znalazłem takie parametry:
            Sun intensity left Sun intensity right
            W/m˛ W/m˛
            Jednak, cały czas wartości pokazywane to 0, niezależnie od tego czy stałem w słońcu czy w cieniu.

            Dodatkowo sprawdzałem wartości innych czujników temperatury.
            Temp czujników.jpg

            Ps. Brak błędów w module climatronika.

            Pozdrawiam
            Eryk

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X