Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czujnik biegu wstecznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czujnik biegu wstecznego

    ahmed799, pozazdroscic autka ale z drugiej strony niebawem przekonam sie jak to jest posiadac cos nowego ... z jednej strony super bo nowka z drugiej zobowiazanie pieniezne na dluzszy czas :|

  • #2
    [O2] Czujnik biegu wstecznego

    Jako, że musiałem dzisiaj zmierzyć się z wymianą czujnika biegu wstecznego, a pomimo szczerych chęci nie udało mi się znaleźć informacji jak to zrobić w O2 (dla O1 znalazłem bez problemów, nawet ze zdjęciami) postanowiłem popełnić ten wpis - dla potomnych.

    Pacjent: Octavia II, 2007, 1.6 MPI

    Czujnik biegu wstecznego znajdziemy pod rozrusznikiem. Nie jest zamontowany od góry jak w O1, lecz z boku, poziomo, od strony chłodnicy. W miarę przystępny dostęp będzie do niego od góry, jeśli wymontuje się filtr powietrza wraz z obudową. Jeszcze lepszy dostęp powinien być jeśli odkręci się od spodu osłonę silnika. W mojej osłonie, w okolicy czujnika były co prawda dwa otwory jednak operowanie przez nie nie było zbytnio wygodne - niemniej jednak jak ktoś ma chude ręce to może próbować. Największą trudność sprawiło mi wypięcie wtyczki z czujnika - w zasadzie to nie udało mi się to zrobić normalnie - najpierw wykręciłem czujnik (klucz 22), a dopiero potem udało mi się rozpiąć wtyczkę.
    UWAGA! Po wyjęciu czujnika zacznie wyciekać olej ze skrzyni biegów - warto przed jego wykręceniem zaopatrzyć się w coś czym będzie można zatamować wyciek.

    P.S. Podziękowanie dla Maćka za pomoc

    Komentarz


    • #3

      ale -1 za brak foto :?
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        No niestety, wpadłem na to już po fakcie. Może ktoś inny wrzuci jeśli przeczyta wątek i będzie miał potrzebę grzebania tam.

        Komentarz


        • #5
          Hej mam też problem z lokalizacją czujnika biegu wstecznego w silniku BKD 2.0 tdi. Znalazłem w obraz pokazujący gdzie jest on zamocowany w skrzyni biegów ale nie mam pojęcia jak się odnieść do tego patrząc na silnik z góry. Pokazał by mi ktoś na przykładzie w której części silnika szukać wspomnianego czujnika (mniej więcej miejsce jego występowania)?
          Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            zdejmij filtr powietrza i jego obudowę i będzie czujnik
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Twoj to automat ?

              Manualna ponizej


              Forum - Octavia Club Polska
              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
              Obecnie -> Seicento 900+LPG
              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
              Bylo ->GOLF 3 1.8

              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

              Komentarz


              • #8
                Manualna skrzynia biegów. Zrobiłem zdjęcie uszkodzonego przewodu. Może w przyszłości komuś pomoże. Pozdrawiam
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  Ciekawe jak mi pójdzie wymiana tego czujnika. Bo już wiem że on jest odpowiedzialny za brak wstecznych świateł.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                  przedstawiam smerfetke

                  Komentarz


                  • #10
                    Zmagam się z problemem, przy włączeniu wstecznego biegu: swiatla wsteczne wraz z czujnikami parkowania raz sie włączają a raz nie. VCDS nie znalazl zadnych błędów. Czyli sterownik od parktronica moge wykluczyc. Gdzie szukac dalej??

                    Komentarz


                    • #11
                      Sprawdź czujnik na krótko zwierajac końcówki kablem i bedziesz wiedział czy to czujnik
                      Mój szatan

                      Paweł

                      Komentarz


                      • #12
                        Szybkie pytanie, jak odpiąć wtyczkę od czujnika wstecznego.
                        Właśnie jestem w trakcie wymiany oleju w skrzyni i nie mogę sobie z tym poradzić.

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie pamiętam teraz dokładnie. Albo jest wsuwka którą trzeba wyciągnąć żeby wyciągnąć wtyczkę lub jest tak jak w przypadku lamp tzn cienki śrubokręt do podważenia zatrzasku i tyle
                          Mój szatan

                          Paweł

                          Komentarz


                          • #14
                            Dopychasz wtyczkę, naciskasz zatrzask i zciągasz wtyczkę. Albo druga metoda jak kolega wyżej.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X