Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kontrolka poduszek - nagle i bez powodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Kontrolka poduszek - nagle i bez powodu

    Jeśli chodzi o osłonę to polecam osłony firmy MROV grubość 5mm.
    Było już o nich kiedyś na forum pisane.
    blacha aluminiowojakaś :shock: nie pamiętam dokładnie
    Uderzyłem kiedyś spodem o krawężnik, hałas był duży, blacha tylko kilka rysek, miska cała.

  • #2
    [O2] Kontrolka poduszek - nagle i bez powodu

    auto to jak w podpisie: O2 DSG 2005 elleg.

    wczoraj po przejechaniu kilku kilometrów rozległ się przyjemny gong a wraz z nim zaświeciła kontrolka airbaga. Przy kolejnych odpaleniach auta komp informuje o uszkodzeniu w rzeczonych poduchach.

    Nadmieniam, że w nic nie puknąłem, jechałem po czarnej, równej drodze.

    Podjechałem do kolegi celem diagnozy i tam wyskoczył błąd czujnika zderzeniowego bocznej poduszki powietrznej kierowcy - i to samo u pasażera
    błędy - 1221 oraz 1222
    Przecież do ciężkiej cholery niemożliwe, aby w jednym momencie siadły dwie czujki montowane gdzieś na podłużnicach.

    Wracając do meritum, skasowaliśmy błedy i miałem spokój na jakieś 15 min. Dojeżdżając obwodnicą do domu ponownie zabrzmiał gong i rzeczona kontrolka pojawiła się na powrót. Może jest jakaś wspólna wtyczka dla obu czujek?

    Żadnych innych błędów nie stwierdzono

    Podobno jeśli dymiłby słaby aku to pojawiłby się błąd sterownika, a nie czujek
    była O1 1,6 102 KM
    była O1 1,9 TDI 90 KM
    była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
    był Citroen Berlingo 1,6 HDI
    jest Ford Tourneo Courier

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez pleban
      Podobno jeśli dymiłby słaby aku to pojawiłby się błąd sterownika, a nie czujek
      . ale nie podczas jazdy.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        ale akurat czujki zderzeniowe poduszek bocznych?
        czemu nie przednich lub wszystkich

        poza tym było minus 20 i aku miał prawo ledwie zipać, a bład wyskoczył przy plus 2 st C
        była O1 1,6 102 KM
        była O1 1,9 TDI 90 KM
        była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
        był Citroen Berlingo 1,6 HDI
        jest Ford Tourneo Courier

        Komentarz


        • #5
          pleban, może wilgoć?
          mnie wyrzuciło błąd bocznej lewej poduchy- po przedmuchaniu złaczek wszystko ok
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            ale Ty piszesz, że wyrzuciło Ci jedną poduchę - w tym wypadku wilgoć OK
            Ale dwie na raz? Przecież wtyczki są pod siedzeniami i każda osobno, więc to raczej odpada.

            Niestety
            była O1 1,6 102 KM
            była O1 1,9 TDI 90 KM
            była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
            był Citroen Berlingo 1,6 HDI
            jest Ford Tourneo Courier

            Komentarz


            • #7
              sprawdz kostki pod siedzeniami.
              tez miałem taką sytuację - skasowanie błędu niec nie da (pomoże na chwile)

              masz pod siedzeniem żółta kostkę - rozłącz i wyczysc styki, nastepnie połącz i zabezpiecz to trytem (plastikowa opaska zaciskowa), żeby nie miało luzu i skasuj błędy.

              to wada octavii 2 wiec zaufaj - ten sposób pomaga
              moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
              sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez pleban
                Ale dwie na raz?
                może nieszczęscia chodza parami :?:
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  OK, rozumiem dowcip, ale on został wyczerpany dziś rano, kiedy jakiś kutas roz.... mi lusterko (wkład) od kierowcy - to jest to drugie nieszczęście

                  Tak więc dalej rozważam przyczynę pierwszego :evil:
                  była O1 1,6 102 KM
                  była O1 1,9 TDI 90 KM
                  była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                  był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                  jest Ford Tourneo Courier

                  Komentarz


                  • #10
                    pleban, myślę, że to po prostu zima
                    jak poczytasz na forum u wielu kolegów tej zimy pojawiły się różne elektroniczne dolegliwości

                    ja też miałem problemy z bocznym airbagiem no i dalej walczę z tajemniczym zaworem N345 :diabelski_usmiech
                    czekam na ocieplenie :idea:
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie z powodu zapalenia kontrolki poduszek wymienili przetartą/przełamaną taśmę elektryczną, która siedzi gdzieś chyba pod kierownicą. Wcześniejsze próby sprawdzania kostek w okolicy siedzeń i kasowania błędów nie pomogły.
                      Skoda Octavia II 1.9 TDI Czarna "Miętówka"
                      Seria: 118,1 KM / 279,6 Nm
                      Rogalowy mod: 145,0 KM / 326,6 Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        cartman_77, - ale miałeś błąd poduszek, czy czujek zderzeniowych poduszek bocznych (kurtyn jak rozumiem) ?
                        marc!n, - spróbuję - rozumiem, że chodzi o te kostki co są pod plastikowymi zaślepkami na wysokości siedzeń. Też o nich myślałem, ale żeby dwie strzelały "na raz" to nie chce mi się wierzyć
                        była O1 1,6 102 KM
                        była O1 1,9 TDI 90 KM
                        była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                        był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                        jest Ford Tourneo Courier

                        Komentarz


                        • #13
                          cartman_77, - ale miałeś błąd poduszek, czy czujek zderzeniowych poduszek bocznych (kurtyn jak rozumiem) ?
                          tak chodziło mi o błąd poduszek(pomarańczowa kontrolka)
                          Skoda Octavia II 1.9 TDI Czarna "Miętówka"
                          Seria: 118,1 KM / 279,6 Nm
                          Rogalowy mod: 145,0 KM / 326,6 Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            cartman_77, oboętnie czy będzie to błąd poduszek czy czujników zapali sie taka kontrolka
                            pleban, ma na myśli co ci w VAGu wyszło- tam jest różnica
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Podepnę się do tematu, a mianowicie:
                              otwierając drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie lub uruchomionym silniku zapala sie błąd poduszki za każdym razem gdy otwieram tylko drzwi kierowcy - przy pozostałych nie, oczywiście uprzednio kasuje go vagiem,
                              który wygląda tak:
                              01221 - Crash Sensor Side Airbag; Driver Side (G179)
                              008 - Implausible Signal - Intermittent - MIL ON
                              po przetłumaczeniu translatorem:
                              01221 - Błąd czujnika bocznej poduszki; Kierowca Side (G179)
                              008 - Nieoczekiwane Signal - Intermittent - MIL ON.
                              Czy wyczyszczenie tej kostki pod siedzeniem kierowcy pomoże :?:
                              I gdzie dokładnie szukać tej kostki :?:
                              Czy problem może tkwić gdzie indziej :?:
                              Pozdrawiam
                              Piotr.
                              mail: [email protected]

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez piotrek_02ks
                                I gdzie dokładnie szukać tej kostki
                                przy lewej szynie fotela masz klapkę/szmatex pod którym masz plastikowe trzymadełko z powpinanymi kostkami
                                żółta kostka- to airbagi

                                Zamieszczone przez piotrek_02ks
                                Czy wyczyszczenie tej kostki pod siedzeniem kierowcy pomoże
                                nie, bo to błąd czujnika który jest w drzwiach- trzeba sprawdzić instalację jeśli po skasowaniu ten błąd powraca- częst przyczyna jest w przełazie wiązki w drzwiach kierowcy
                                w razie czego - jakbyś szukał- poniewiera mi się po garaży cała blacha z czujnikiem :wink:
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ok. Dzięki. Będę szukał i walczył
                                  jak coś to się odezwę niezależnie
                                  czy od porażki czy od zwycięstwa.

                                  [ Dodano: Sro 12 Mar, 14 12:53 ]
                                  Ok.
                                  Problem rozwiązany. W harmonijce z wiązką kabli jeden z przewodów od czujnika poduszki był załamany.
                                  Uciąłem i drugi, dosztukowałem je z kabli ze srebrnym miękkim splotem, włożyłem z koszulki termokurczliwe i gitara .
                                  Ale
                                  w związku z tym ze robiłem to w niedzielę, a w niedzielę się tego nie robi przez co złamałem święte prawo
                                  to uwaliłem sobie VCDS-a - chyba.
                                  Ale to już inna bajka poszukam i popytam gdzie indziej.
                                  Dzięki za pomoc.
                                  Pozdrawiam.
                                  Pozdrawiam
                                  Piotr.
                                  mail: [email protected]

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a ja trafiłem na taki błąd, że zgłasza -moduł defective 00003 - zapaliła się lampka
                                    kasowanie i odłącznie aku nie pomaga
                                    dodatkowo dziwna rzecz, jak w adaptacjach wyłączę poduszkę np. boczną pasażera to pojawia się info w, że poduszka wyłączona - to jest ok
                                    jak ją włączę, to komunikat o poduszce znika, a pojawia się błąd tejże poduszki - że jej nie ma ?!
                                    i tak kolejne 2 błędy wygenerowały się i się nie kasują
                                    WTF? - sterownik padł?
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tak na marginesie rowniez niedawno przerabialem ten temat. Rowzwiazanie to wywalenie zoltej kostki spod siedzenia. Odcina sie kostke i normalnie lutuje druciki i ladnie izoluje. Dodatkowo kolejna kostka (jak ktos pisal wczenisje) znajduje sie przy prowadnicy w podlodze pod czarna zaslepka. Robimy dokladnie tak samo z tym ze w moim przypadku ktos juz tam byl i zalozyl zaciski, wiec w kazdym momencie mozna je rozpiac i wyciagnac siedzenie .

                                      [ Dodano: Pią 01 Sie, 14 09:44 ]
                                      krzynol, moze pomoze ... Sporo tego watku na roznych forach. Glownie konczylo sie na wgraniu nowego softu lub wymianie modulu, ew zostal zle zakodowany.

                                      00003 - Ross-Tech Wiki
                                      Link

                                      to tak na szybko. Pewnie jak przysiadziesz to znajdziesz wiecej informacji
                                      Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                      Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                      Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                      Bylo ->GOLF 3 1.8

                                      Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                      Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        wszystko przegrzebałem i konkretów nie ma
                                        pewnie skończy się na wymianie sterownika

                                        a lutowanie to średni pomysł, bo potem jak wyciągnąć fotel?
                                        najlepiej założyć nowe/inne wtyczki
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          krzynol,
                                          Co do wtyczki to tez tak myslalem i nawet zkaupilem takowa. Problem polegal na tym ze nie przychodzi z pinami ktore trzeba zakupic osobno. Niestety potrzeba 6 a Pan w ASO chcial za jedna 6 GBP. Nawiazujac wiec do manuala serwisowego VW nalezy wtyczke wyciac, polutowac kable i zaizolowac zolta tasma. I tak tez zrobilem. Dodatkowo tak jak mowisz nie wyciagniesz fotela ale to chyba tyczy sie tej kostki w podlodze a nie pod siedzeniem Domyslam sie ze wlasnie dlatego ktos w moim przypadku pozakladal wsuwki
                                          Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                          Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                          Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                          Bylo ->GOLF 3 1.8

                                          Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                          Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            faktycznie ori żółte wtyczki i piny są drogie
                                            zawsze można inną wtyczkę zastosować
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              krzynol mnie sie nie chcialo a poza tym ile razy w zyciu bedzie trzeba wyciagac siedzenie ? Jesli nawet to jak sam robilem to wiem co i jak Przynjamniej bede przeklinal na samego siebie.
                                              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                              Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                              Bylo ->GOLF 3 1.8

                                              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jak jeden fotel jak mu po raz x wylecial blad poduszki, a styki sa na 100% dobre, zlutowalem na stale. Fotela nie zamierzam wyciagac.
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  a u mnie jednak wtyczka w podłodze pod fotelem była ok
                                                  za to nie stykała wtyczka w stelażu siedzenie - KONTAKT + dogięcie pinów i problem zniknął
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X