Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z rozruchem Octavia 1.6 MPI z LPG Landi Renzo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z rozruchem Octavia 1.6 MPI z LPG Landi Renzo

    Cześć,
    Po wymianie rozrządu i ogólnym przeglądzie na 100k w Skoda Bendarek pojawił się problem z rozruchem auta. Rozrusznik kręci dobrze, akumulator jest ok a jednak auto za pierwszym razem nie odpala. Dopiero za drugim/trzecim kiedy wciskam gaz silnik zaskakuje i później chodzi i odpala bez zarzutu. Byłem z tym w ww. serwisie ale nic nie stwierdzili (a kasę wzięli). Co może być przyczyną?
    PS. Mam wrażenie że nieco gwiżdże rozrusznik.
    PPS. Rocznik 2011, kupiłem nową, nigdy żadnych problemów aż do teraz.

  • #2
    Może właśnie coś z tym rozrządem nie jest perfekcyjnie - czyli np. pasek "przeskoczył" w czasie montażu o jeden lub kilka zębów ? Szczerze pisząc to możliwości wadliwego działania może być sporo.....
    Pozdrawiam,
    Jaroslav92525

    -----------------------
    VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

    Komentarz


    • #3
      Na ciepłym czy na zimnym silniku?
      Ja jak kupiłem swoją (ale używaną) to wtryski gazowe wymieniałem bo na czarnych kręciłem i lipa. Po kręceniu porządniejszym zawsze odpalił.

      Bo tego nie napisałeś.
      Pozdrawiam
      Marcin Szarejko
      Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ejko Zobacz wpis
        Na ciepłym czy na zimnym silniku?
        Ja jak kupiłem swoją (ale używaną) to wtryski gazowe wymieniałem bo na czarnych kręciłem i lipa. Po kręceniu porządniejszym zawsze odpalił.

        Bo tego nie napisałeś.
        Na zimnym. Ciepły odpala bez zająknięcia.

        Komentarz


        • #5
          Obstawiam kolego wtryski lub cewka :/
          Ja najpierw wymieniłem wtryski bo lały mi a później się okazało że cewka zapłonowa jeszcze była do wymiany :/
          Pozdrawiam
          Marcin Szarejko
          Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ejko Zobacz wpis
            Obstawiam kolego wtryski lub cewka :/
            Ja najpierw wymieniłem wtryski bo lały mi a później się okazało że cewka zapłonowa jeszcze była do wymiany :/
            Wtryski ostatnio sprawdzali, czyścili i niby jest ok, chociaż silnik wciąż nierówno pracuje na wolnych obrotach. Zastanawiam się nad wymianą cewki, koszt stosunkowo nieduży ale czy samo to pomoże?

            Komentarz


            • #7
              U mnie przy podobnych objawach stwierdzono, że to wina wtryskiwaczy (czarne Landi Renzo) - wymieniono na niebieskie

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez uuki Zobacz wpis
                Rozrusznik kręci dobrze, akumulator jest ok a jednak auto za pierwszym razem nie odpala. Dopiero za drugim/trzecim kiedy wciskam gaz silnik zaskakuje i później chodzi i odpala bez zarzutu. .
                Miałem podobny problem, że co jakiś czas nie palił silnik od strzała tylko trzeba było kręcić dwa, trzy razy. Nie wiązał bym tego z rozrządem tylko z wtryskami gazowymi.
                Może być przyczyną to, że wtryski gazowe się kończą i puszczają gaz do cylindra i go zalewa. Spróbuj pojeździć tylko na benzynie, a dla pewności zakręć jeszcze zawór w butli i pojeździj tak parę dni.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X