Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozszczelniona chlodnica, wymiana?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozszczelniona chlodnica, wymiana?

    Witam,

    Po nagłym ubytku płynu chłodniczego, na serwisie stwierdzono uszkodzenie/rozszczelnienie chłodnicy na rogu. ASO krzyknęło 1500 zl za wymianę i robociznę.
    Zastawiam się jednak czy można to zrobić taniej stosując jakiś dobry zamiennik, możecie coś polecić? Czy jednak ze względu na trwałość lepiej zainwestować w oryginał?

    Tak na marginesie, jest to normalne żeby chłodnica sama się rozszczelniła? Auto nie było uderzone. Dla mnie to trochę dziwne w 4 letnim aucie. Nie jest to duże uszkodzenie, chyba samo się zasklepiło bo jeżdżę a płyn nie ucieka.

  • #2
    Chlodnic w zamienniku jest duzo. Polecam Nissensa zaistalowac i po zabawie. Temat z robocizna pewnie za 600zl na gotowo do zalatwienia.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      U mnie też był wyciek, chłodnica się rozszczelniła w prawym dolnym rogu zawsze po nocy miałem małą plamę na podłodze w garażu wymieniłem na zamiennik nie pamiętam jakie firmy płaciłem ok 380 zł minęło 7 miesięcy i jest ok.

      Komentarz


      • #4
        Dzieki Olafuch, a masz gdzies zapisany numer seryjny chlodnicy do Octavi 2 Tour 1.6 MPI? Ewentualnie jakikolwiek inny numer ktory pozowli mi namierzyc dokladnie ta chlodnice ktora potrzebuje.

        Komentarz


        • #5
          Koledzy a ile ubywa wam płynu?! Mam podobną przypadłość, od ok 2m-cy ubywa mi płynu, pod korkiem od zbiorniczka nic nie widać oleju nie ubywa/nie przybywa brak bąbelków i zawiesin etc, dziś wjechałem na kanał tyle że deszcz na dworzu i też za bardzo nie widać bo mokra trochę była, ale na dole chłodnicy zauważyłem takie kulki jak od styropianu nie wiem czy to może być ślad płynu? Jak zweryfikowaliście wyciek? od wewnątrz mało co widać z przodu jest klima..

          Komentarz


          • #6
            Wyciek płynu stosunkowo łatwo znaleźć(dotyczy sytuacji gdzie ewidentnie ubywa płynu). Najlepiej jak jest sucho położyć się pod autem i szukać, płyn ma też różowy kolor co ułatwia szukanie.
            SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

            Komentarz


            • #7
              Witam nie mam numeru części mój mechanik zamawiał mi ją po numerze VIN

              Komentarz


              • #8
                Nie mogę znaleźć tematu odnośnie osłony chłodnicy z siatki tuningowej i rurek pcv, czytałem o tym na forum ale "szukaj" jakoś nic min nie znajduje
                pozdrawiam
                roberta

                Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                http://chomikuj.pl/Roberta9

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis
                  Nie mogę znaleźć tematu odnośnie osłony chłodnicy z siatki tuningowej i rurek pcv, czytałem o tym na forum ale "szukaj" jakoś nic min nie znajduje
                  [O2FL] Siatka w kratce zderzaka - Octavia Club Polska
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • #10
                    Dziękuje
                    pozdrawiam
                    roberta

                    Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                    http://chomikuj.pl/Roberta9

                    Komentarz


                    • #11
                      Ostatnio bylem na przegladzie i tez chlodnica cieknie w prawym dolnym rogu...nic nie bylo uderzone...wyciek maly i jezdze...ale od 5 lat dolewam rocznie 100 ml..i nie wiedzialem skad cieknie (teraz wiem)

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X