Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DPF - filtr cząstek stałych - wszystko na temat czyli jak z tym żyć

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez Benek52 Zobacz wpis

    A po wycięciu DPF który był zapchany można później zamontować oryginalny i jaki to jest koszt ?
    Jak wytniesz to musisz kupić drugi tak jak ja zrobiłem. Kupiłem używany z małym przebiegiem.

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Almanis Zobacz wpis
      A czy możesz napisać jaki zamiennik zakupiłeś. Czy to był zamiennik z allegro? I gdzie udało Ci się zakupić oryginalny Dpf w dobrym stanie?

      Nie chcę robić antyreklamy, bo może to jedna sztuka taka się trafiła, zobaczę jak rozpatrzą reklamację i dam znać. Jeśli stwierdzą, ze wszystko z nim ok, to podam wam firmę, żebyście sięnie dali oszukać.

      Komentarz


      • #53
        Zgaduję że pewnie BM Catalyst, bo praktycznie nic innego nie widać na rynku

        Komentarz


        • #54
          Ciekawostka w mojej amazonce zdiagnozowana przez DGW: DPF jest, jest w dużej mierze zapchany przez popiół, ale samochód nie komunikuje żadnego błędu. Teraz powoli trzeba szukać gdzie by to wyczyscic, ew. na co to wymienić :?

          Komentarz


          • #55
            Tylko zapchanego przez popiół chyba nie da się wyczyścić trzeba wymieniać

            Komentarz


            • #56
              Wypalić nie, podobno jakies chemiczne cisnieniowe płukanki wchodzą w grę

              Komentarz


              • #57
                wątpię ale wszystko jest możliwe

                Komentarz


                • #58
                  Podobno pomaga zalanie go środkiem do czyszczenia sadzy z kominów. Zalewasz go i zostawiasz na dzień albo dwa, sadza się rozpuszcza i płuczesz wodą.

                  Komentarz


                  • #59
                    roberta wymieniaj sobie, nikt Ci nie broni....racjonalnie myślący człowiek pozbywa sie takich gówien, co psują samochód. Chore eko normy są po coś tworzone....z myślą o wypłukanie portfela takich jak Ty przede wszystkim, a nie o środowisku. Żeby było w pełni eko powinni już elektryki wprowadzić wyłącznie, albo wycofać diesle. Ale to robi się powoli, żeby ludzie nie mieli terapii szokowej, i tak skuteczniej się ich obskubuje z kasy. a poza tym większość ludzi normalnie korzystających z aut nie jest w stanie zaakceptować zasięgu dzisiejszych elektryków.

                    Komentarz


                    • #60
                      Najgorsze jest to, że będą sprawdzać na drodze czy nie masz wyciętego dpfa, a to już duży problem będzie. Stracisz dowód i trzeba będzie kupić drugiego dpfa i go zamontować

                      Komentarz


                      • #61
                        To nie będzie problem. Problem będzie wtedy jak cię zhaltują na zachodzie, każą brać lawetę, i uszczęśliwią mandatem 5000 EUR.

                        Karolsky - opiszesz ciąg dalszy swojej historii?

                        BTW: dziś w serwisie na Suwak 4 mi gośc opowiadał że własnie mają klienta ze sprinterem z wstawionym DPF, i na lotnej kontroli też wyszło że nie spełnia norm, więc problem może być szerszy niestety. Wychodzi że chyba trzeba polować na regenerowane używki, i potem na nie dmuchać i chuchać na bieżąco
                        Ostatnio edytowany przez Mościcki; 43125.

                        Komentarz


                        • #62
                          karolsky jak zaczną łapać na drodze zacznę się przejmować,a wtedy najpewniej zmienię auto np. na benzynę z lpg spowrotem i niech mnie cmokną. Nie mam zamiaru pchać 1/3 wartości 10 letniego auta w montaż dpfa według mnie temat bezsensowny w używkach takich....narazie w polsce, a robię dużo km na drodze nie sprawdzał mi spalin i oby tak dalej......
                          poza tym nie sądze, że moje auto kopci. jedynie przy pełnym bucie puści dymka w górnym zakresie obrotów i to uważam za normalny objaw w dieslu, gdyby tak nie było, to bym się przejmował
                          Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                          Komentarz


                          • #63
                            Moja nie puszcza ani grama dymu.

                            Ciąg dalszy jeszcze nie nastąpił, wysłałem ten zamiennik na reklamację i czekam już prawie miesiąc na odpowiedź. Według prawa jeśli nie odezwą się w ciągu 14 dni, muszą zwrócić pieniądze.

                            Komentarz


                            • #64
                              Tak, tylko weź to wyegzekwuj
                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                              Komentarz


                              • #65
                                Mam prawnika jakby co

                                Komentarz


                                • #66
                                  I obyś miał jeszcze czas
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Ja się tym nie zajmuję. Przekazałem sprawę prawnikowi, bo do dziś nie ma żadnej odpowiedzi od firm która sprzedała tego dpf-a

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, dostałem zwrot pieniążków.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Czy możecie podać nazwy zamienników i jak się sprawowały?
                                        O1 1,9 TDI AGR
                                        O2 2,0 TDI CFHC

                                        Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Czy ma ktoś pomysł jak zrobić sygnalizację że dpf się właśnie dopala?
                                          O1 1,9 TDI AGR
                                          O2 2,0 TDI CFHC

                                          Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            W O2 i pochodnych za pomoca Polar FIS Advanced
                                            Marek



                                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              a jak sygnalizuje?
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Na forach szczególnie dotyczących Forda i Opla podają taki patent:
                                                Podczas wypalania dpf sterownik włącza grzanie tylnej szyby i lusterek, żeby zwiększyć obciążenie silnika a wiec wystarczy wpiąć się z diodą do tych obwodów i będzie sygnalizowała załączenie ogrzewania tych elementów. Jeżeli nie włączyliśmy sami ogrzewania tylnej szyby czy lusterek a dioda świeci to znaczy że dpf działa. A czy w grupie VAG podczas wypalania dpf-a jest podobnie? Może ktoś wie?
                                                O1 1,9 TDI AGR
                                                O2 2,0 TDI CFHC

                                                Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  krzynol na Maxi Docie w pozycji DPF Regen pojawiaja sie wartosci podczas wypalania.
                                                  Marek



                                                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    ale jakaś lampka? jak dla lamera
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X