Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Idzie wiosna czas na klimę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Idzie wiosna czas na klimę

    Witam. Dzisiaj zrobiło się cieplutko, na zewnątrz 9,5 st w środku pewnie ze 30st. Wsiadam, odpalam auto, klimę a tu zonk. Nie chłodzi, nie załączają się wentylatory, a na jesieni robiłem serwis i wszystko było dobrze. Gdzie szukać przyczyny? Niestety nie jestem w PL i nie chce pchać się w ogromne koszty związane z serwisem, bo 1h kosztuje tu ok 400zł. Doradzicie?

  • #2
    Mała korekta. Godzina pracy ASO Skody kosztuje 650-700zł( dzwoniłem spytać o koszt diagnozy)

    Komentarz


    • #3
      Przyczyn może być kilka. Najczęstszą jest nieszczelność układu, lub uszkodzona sprężarka. Obydwie przyczyny można wykluczyć samemu, wzrokowo bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

      Komentarz


      • #4
        Poproszę o wskazówki jak to zrobić. Z góry dziękuję.

        Komentarz


        • #5
          Zobacz czy kręci się całe kółko na sprężarce, jeśli środek stoi w miejscu i się nie obraca to sprężarka na złom, tak było u mnie. Może być ciężko to zauważyć, ja zaznaczyłem korektorem te sprzęgiełko, wtedy widać czy się kręci. Jeśli chodzi o czynnik, to wciśnij kulkę na zaworze, gdzie się go uzupełnia, jeśli syknie to czynnik jest. Zwróć też uwagę, czy nie ma gdzieś wycieku, zielony kolor na chłodnicy, przewodach.

          Komentarz


          • #6
            No i już widzę problem. Ta śrubka która jest na środku sprzegła wystaje ok 2-3mm. Próbowałem ją dokręcić, ale brak reakcji, kręci się jak w maśle. Zerwany gwint?

            Komentarz


            • #7
              Oczywiście zerwany frez na gwincie w ASO zaproponują tylko i wyłącznie wymianę sprężarki, w ogarniętym warsztacie jak da radę to spróbują założyć nowe sprzęgło, mój pracownik jak mu się to stało to zespawał na stałe sprzęgło ze sprężarką i chodzi mu już to 2 lata, wiadomo,że sprężarka po spawaniu jak padnie to już tylko złom, ale teoretycznie sprężarkę masz i tak na złom

              Komentarz


              • #8
                Szkoda pchać kasę w nową sprężarkę, ale jak nie będzie wyjścia to się tak zrobi. Powiedz mi kolego, czy ta śruba wkręcona jest w ośkę od sprężarki i tam w środku zerwał się gwint? Czy sprzęgło może wypaść? Musze przejechać 1500km i mam nadzieję, że się nie rozsypie.

                Komentarz


                • #9
                  Jedyne co ci się stanie to wypadnie ci sprzęgło, które zapewne spadnie ci na drogę,lub przy odrobinie szczęścia znajdziesz je na osłonie silnika. Ośka ma frezy,które po odkręceniu tej śruby się ścinają i wtedy dupa blada trzeba wymieniać sprężarkę

                  Komentarz


                  • #10
                    A kto mówi o nowej? Ja kupiłem używaną z gwarancją. Masz pewność, że to sprężarka? Ja jeździłem z zatartą sprężarką, tak już była sprowadzona. Zrobiłem to po dwóch miesiącach.

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tego co widziałem i kolega potwierdza to na 99,9% sprężarka do wymiany. Skoro frezy zerwane to może przyspawać? Dodam jeszcze, że sprzęgło kręci się razem z kółkiem.
                      P.S. Skoro zerwało frez to dlaczego nie da się wkręcić ta śrubka?
                      Ostatnio edytowany przez karolsky; 40531.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dodam jeszcze, że dzwoniłem do warsztatu klimatyzacji, który zaproponował wymianę sprzęgła kompresora i powinno być dobrze. Koszt części z usługą 450zł. Ma też drugą opcję i chyba z niej skorzystam,a mianowicie kupię drugą sprężarkę, na allegro są nowe lub prawie nowe za ok 800-900zł +250zł za wymianę. U mnie jest zamontowana sprężarka z numerem 5N0 820 803 A

                        Komentarz


                        • #13
                          Tylko pamiętaj żeby kupić Sanden, najmniej awaryjna. Ja miałem Denso a teraz mam Sanden. Zamówiłem na allegro od lama78, dałem coś około 4 stów. Za wymianę zapłaciłem 70zł z odzyskaniem mojego czynnika i z ponownym nabiciem.

                          Komentarz


                          • #14
                            szoso, dzięki za radę.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X