Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Częste dopalanie DPF w 2.0 TDI CFHC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez samogon Zobacz wpis
    marwoo jeżeli nadal Cię interesują spostrzeżenia to wyglądają one następująco:
    - zderzak nad rurą wydechową jest trochę okopcony (zwłaszcza w lato),
    - z rury pachnie (śmierdzi) teraz jak ze starego Jelcza szczególnie czuć to w parkingach podziemnych. Czasem ten zapach przedostaje się do kabiny
    - dymienie jakieś jest - w biały dzień nie widać żadnych oznak dymienia, ale w nocy przy dodaniu gazu widać, że powietrze za mną jest nieco przymglone (jak przysłania reflektory auta za mną), z obserwacji znajomych z zewnątrz to rzeczywiście lekki dymek pojawia się tylko przy gwałtownym dodaniu gazu
    - ostatnio auto przeszło przegląd, ale nie jestem pewien czy mierzyli spaliny, gdyż całość trwało może 10 minut - także trochę za szybko. Tak czy owak żadnych uwag nie było od gościa, który robił przegląd
    - spalanie takie same jak przed usunięciem dpf - oczywiście porównuję trasy, w których się nie dopalał dpf. Ogólnie średnie się obniżyło ze względu na to, że nie ma już tych cykli z dopalaniem
    Diesel z pedałem w podłodze może puszczać odrobine brązowego dymku to zależy od dawki. Po wycięciu filtrów i kata spaliny śmierdzą i nie ma co się łudzić a ten opar w nocy to pytanie jaka masz końcówkę wydechu? Jeśli skierowana w dol to naturalne, ze podbijasz kurz z drogi no i różnica temp spaliny- powietrze może być widoczna w reflektorach.

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez YoungFather Zobacz wpis
      dml 200 km z chipa ale zmieniales wtryski czy cos ? przy jakim przebiegu robiles DPF i chip ?
      Nie zmieniałem wtrysków, seria wszystko.
      DPF z chip w kreatormocy.pl przy ok 120tys, mam teraz ponad 140tys działa
      2.0 TDI CFHC

      Komentarz


      • #53
        W mojej Octavii przy przebiegu 140 tyś km zaczęły się dziać dziwne rzeczy, na zimnym silniku zaczął lekko szarpać, po dodaniu gazu silnik zaczął głośniej klekotać i w końcu po przejechaniu kilku km (do mechanika) turbo załączało się ok 2 s po tym jak dodawałem gazu. Diagnoza mechanika wskazała na całkowicie zapchany DPF. Obecnie auto w warsztacie czeka na czyszczenie DPF, sprawdzenie EGR i wtrysków. Przy okazji polecicie jakiś interfejs diagnostyczny do naszych aut?
        Ostatnio edytowany przez rafalszwede; 41734.

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez rafalszwede Zobacz wpis
          przy okazji polecicie jakiś interfejs diagnostyczny do naszych aut?
          vcds
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #55
            Wczoraj mechanik powiedział, że wszystko przebiegło pomyślnie. DPF wyczyszczony, wtryski i EGR w dobrej kondycji, ale stwierdził, że rurka od czujnika ciśnienia jest ucięta i zaślepiona i teraz po adaptacji wyczyszczonego DPF-a świeci się kontrolka DPF. Czy ma ktoś podobny problem? Mechanik ma to naprawić, ale zastanawia mnie to, ponieważ jeździłem z tym 3 lata i wszystko było ok, czyszczenie DPF-a się regularnie uruchamiało, kontrolka się świeciła się jedynie gdy filtr był zapchany, po wypaleniu gasła. Macie jakiś pomysł?

            Komentarz


            • #56
              No i mnie podliczył! za czyszczenie DPF plus montaż i demontaż filtra 1250 zł. Ile płaciliście za taką usługę?

              Komentarz


              • #57
                Nie mogę się już doczekać, aż Wam przeglądów nie będą chcieli podbijać za te Wasze wycinanki i to trucie ludzi wokół...
                Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                Komentarz


                • #58
                  Moment, źle to napisałem, odwrotnie najpierw demontaż później montaż. Nic nie zostało wycięte, filtr został zdemontowany do czyszczenia a następnie zamontowany

                  Komentarz


                  • #59
                    Oferta serwisu

                    Właśnie złożyłem reklamację w Skodzie, wizyta 26-07

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez Pixon Zobacz wpis
                      Nie mogę się już doczekać, aż Wam przeglądów nie będą chcieli podbijać za te Wasze wycinanki i to trucie ludzi wokół...
                      tak samo jak dym tytoniowy, palenie w piecu śmieciami czy jazda dieslem bez dpf z lat, gdzie wymagany nie był.
                      I co? Pokój na świecie też Ci się marzy?
                      Jeśli prawdą jest Twój opis auta nie masz DPF'a i też trujesz ludzi.
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #61
                        Dziś mialem tel z serwisu skody, stwierdzili usterkę wtrysku. Z uwagi na to że auto nie miało przeglądu zalecanego przez skodę przy 120 tys km serwis skonsultował reklamację z Poznaniem i ostatecznie wymienili mi uszkodzony wtrysk na nowy w ramach reklamacji Powiedzieli ze jakby auto posiadało pełną historię serwisową, reklamacja zostałaby uznana od ręki. A tak, wszystko trwało ok tygodnia ale ważne że zrobione. Jutro odbieram auto.
                        Dodam że na początku podliczyli koszty naprawy w przypadku odrzucenia reklamacji- 3000 zł.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez rafalszwede Zobacz wpis
                          Oferta serwisu

                          Właśnie złożyłem reklamację w Skodzie, wizyta 26-07
                          Niestety max przebieg auta to 250 kkm Nie łapię się

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Eryk Konieczny Zobacz wpis
                            Nie łapię się
                            no i chyba musi być poddany pod słynną aferę dislowską aby go zepsuć bardziej
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X