Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z climatronikiem - raz chłodzi raz nie, zaczyna chłodzić z opóźnieniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z climatronikiem - raz chłodzi raz nie, zaczyna chłodzić z opóźnieniem

    Witam serdecznie,
    potrzebuję pomocy w sprawie klimatyzacji w Octavii 2, 2.0 TDI 140 KM z 2008 r.
    Od jakiegoś czasu mam problem z klimą - zaczyna chłodzić dopiero po kilku lub wcale. Nagle w czasie jazdy zaczyna chłodzić i za chwilę znów przestaje - czuć znaczną różnicę w temperaturze powietrza.
    Byłem wczoraj podpiać ja pod maszynkę od klim. Gaz uzupełniony (było ponad 300 g z 525 wymaganych), cisnienie trzyma, sprężarka sie uruchamia (przewody zimne).
    Poczytałem trochę i nasuwa mi się ten "elektrozawór" który steruje działaniem sprężarki. Zawiesza się czy nie zawsze reaguje?
    Jeżeli to to mam pytanko czy da się go jakoś łatwo wymienić (nawet dla testu czy poprawi sytuację) i gdzie on w ogóle się znajduje?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    P.S. Jestem z Elbląga. Może zna ktos sprawdzonego magika od tych tematów

    Pozdrawiam
    Paweł

  • #2
    Problem znany w naszych samochodach. Na 100% poleciał zawór sterujący kompresorem.
    Zamontowany jest w sprężarce, więc sam tego nie ogarniesz - musisz spuścić czynnik i trochę się nagimnastykować, żeby się do niego dostać (nie ma tam miejsca). Kolejna sprawa, siedzi pewnie ciasno / może być zapieczony.
    W związku z tym czeka Cię niestety zakup nowego zaworu (podaje przykładową aukcję) + wizyta u mechanika. Po wszystkim klima zacznie chłodzić zaraz po jej włączeniu.

    Kup teraz na allegro.pl za 132,00 zł - ZAWÓR STERUJĄCY KOMPRESORA SANDEN PXE14 PXE16 ORYG (6360905750). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
    O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
    Maciej
    Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za cynk.
      Ogarnę to na dniach i dam znać co z tego wyszło

      Komentarz


      • #4
        Witam podepnę się pod temat bo mam podobny problem. Octavia 1.9 tdi 105km klimatyzacja manualna czyli pokrętło ze skalą 18 22 stopnie C. Uzupełniłem czynnik instalacja szczelna. Klimatyzacja zaczyna chłodzić podczas ostrego hamowania czuć zimne powietrze. Po kilku kilometrach znów przestaje. Po ustawieniu pokrętła na max gorące powietrze temp ze środkowych nawiewów leci takie jak na zewnątrz. Zmianę na gorące czuć tylko przy ustawieniu nawiewu na nogi. Czy to może być problem z klapami? Po podpięciu pod komputer 0 błędów. Po wypięciu wtyczki z zaworu klimatyzacji pojawia się błąd
        9480469-Control Circuit for A/C Compressor
        B10A9 15 [009]- Open or Short to PLUS
        Po wpięciu wtyczki 0 błędów.
        Ostatnio edytowany przez tryba; 13346.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X