Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie na biegu jałowym

    Witam was!
    Mam problem z moją skodą.
    Silnik 1.6 TDi CR 105km
    Rok 2010 po lifcie
    przebieg 200tyś
    Gdy silnik jest zimny nie ma problemu. Problem występuje wtedy, gdy silnik osiągnie swoją temperaturę pracy. Na biegu jałowym szarpie całym silnikiem, jak włączę klimatyzację to czasem problem ustępuje. Bardzo często pomaga delikatne wciśnięcie i puszczenie pedału gazu. Samochód na zimnym odpala bez problemu na przysłowiowego strzała. Wykonałem test spalin i zadymienie spalin jest zerowe czyli jest wspaniale. Szukałem na różnych forach odpowiedzi na moje pytanie, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

  • #2
    Obstawiam wtryski

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez xoxoxoDamian Zobacz wpis
      Wykonałem test spalin i zadymienie spalin jest zerowe czyli jest wspaniale.
      Tak, tylko to o niczym nie świadczy skoro masz DPF. Jakim sposobem będzie zadymienie, skoro filtr wszystko łapie? No chyba że masz usunięty DPF?

      Też obstawiam wtryski. Na początek można wlać do baku jakiś specyfik czyszczący wtryski, ale przede wszystkim trzeba sprawdzić na kompie jakie są korekcje dawek wtrysków na wolnych obrotach silnika. To dużo wyjaśnia. Problem nr 1 tego silnika to są właśnie delikatne wtryski (zbyt delikatne).

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X