Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piszczące hamulce, tylna oś.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Piszczące hamulce, tylna oś.

    Od jakiegoś czasu mam problem z piszczącym kołem, tylne po strona pasażera. Podczas jazdy piszczy, łuk w lewo przestaje, łuk w prawo głośniej piszczy. Jest to tylna oś, zaciągnięcie ręcznego podczas jazdy nawet na jeden ząbek eliminuje piszczenie.
    Ręczna trzyma mocno, gdzie szukać przyczyny?

  • #2
    Jakbyś jeździł moim autem Mam dokładnie to samo od 3 m-cy, ale nie miałem czasu się zająć. W międzyczasie serwis regulował ręczny, ale to nie pomogło. Trochę zależy od dnia, ale objawy identycznie z Twoimi, łącznie z tymi zakrętami (przeciążenie w jedną ze stron). Wystarczy unieść ręczny - cichnie. Zaczęło się chyba po zimie, auto ma już 9 lat, więc stawiam na zacisk, który będzie wymagał czyszczenia. Koło się raczej nie grzeje - "raczej", bo ostatnio jedno tylne koło było wyraźnie ciepłe, choć wcześniej takiego objawu nie było (sprawdzam). Ciekaw jestem opinii innych.

    M.
    Ostatnio edytowany przez beaviso; 13733.
    666 4U

    Komentarz


    • #3
      Zanieczyszczone rowki jarzma, w których siedzi klocek...czyszczenie i przesmarowanie powinno pomóc (oczywiście rowka , a nie pow. trącej), przy okazji skontrolowałbym , czy nie ma nadmiernego luzu na piaście...


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • #4
        Mam to samo, chodź po ostatnim deszczu ustało W poniedziałek będę czyścił zaciski - powinno pomóc.


        Moje MPI

        ...Dominik...

        Komentarz


        • #5
          Miałem podobnie. Koło się nie grzało, od czasu do czasu coś chwilowo piszczało więc aż tak to mnie nie denerwowało, ale w międzyczasie poczytałem, że kilka osób miało podobnie - minimalne odgięcie okładziny czy coś.
          Miesiąc temu skończył mi się jeden klocek, wiec konieczna była wymiana. Kurde, wszystkie 4 klocki siedziały jak zaspawane w jarzmie - jak to hamowało to ja nie wiem. Suma sumarum wymienione tarcze i klocki z tył, wszystko przeczyszczone i odpowiednie powierzchnie przesmarowane pastą.
          Jarzma i zaciski czyściłem miniszlifierką - zdecydowanie lepiej niż zwykłym druciakiem. Całość zajęła kilka godzin na spokojnie. Robota w miarę prosta.

          Aha, poza standardowym zestawem kluczy i nasadek (+młot), trzeba mieć pod ręką coś do wkręcenia i wciśnięcia tłoczka (najwygodniej gotowe narzędzie, ale można też kombinować z domowymi wynalazkami).

          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz


          • #6
            Jeszcze nic nie robiłem, odkręciłem tylko koło aby skontrolować. Na oko wszystko ok ale faktycznie klocek wyglądał na przyspawany. I tak oddaje auto do mechanika na sprawdzenie przed wyjazdem na urlop to niech odrazu ogarnie tylne hamulce

            Komentarz


            • #7
              Koledzy doradźcie, jakie klocki i tarcze na tył jakie firmy symbol 1KD
              Skoda Octavia II FL
              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

              Komentarz


              • #8
                U siebie na tył wrzuciłem komplet ZImmermanna --> tarcze 600.3234.20 + klocki 23554.170.1
                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                Komentarz


                • #9
                  U mnie też na początku popiskiwał tył, w związku z tym, że nie byłó innych objawów to olałem temat. Niestety hamulce z tyłu zaczęły mi lekko nie odbijać, także auto od wczoraj u mechanika.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
                    U siebie na tył wrzuciłem komplet ZImmermanna --> tarcze 600.3234.20 + klocki 23554.170.1
                    Zakupiłem taki sam zestaw zobaczymy jak będzie się sprawował. Z ciekawości ile dałeś za ten zestaw?
                    Skoda Octavia II FL
                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                      Z ciekawości ile dałeś za ten zestaw?
                      klocki 88,35
                      tarcze 157,70

                      z tym, że to kupiłem 2 lata temu i od tego czasu leżało i czekało na montaż - kiedyś na jesieni źle zmierzyłem grubość tarcz, potem na wiosnę przy zmianie kół jeszcze raz pomiar i okazało się, że jednak tarcze mają jeszcze trochę zapasu - zatem wymianę odłożyłem w czasie.

                      Póki co przez miesiąc zestaw sprawuje się dobrze, nic nie hałasuje itp., hamowanie OK.
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • #12
                        Tarcze 153,21
                        Klocki 85,03
                        Tyle dałem
                        Skoda Octavia II FL
                        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis
                          Mam to samo, chodź po ostatnim deszczu ustało W poniedziałek będę czyścił zaciski - powinno pomóc.
                          Po ściągnięciu zacisków i klocków diagnoza: klocki do wymiany. Wyglądały nieciekawie (ok 3-5mm) pordzewiałe - głupotą byłoby zakładać je dalej.
                          Zaciski wyczyszczone, założone nowe klocki - żadnych pisków itp. W najbliższym czasie pójdzie do wymiany przód.


                          Moje MPI

                          ...Dominik...

                          Komentarz


                          • #14
                            Właśnie odebrałem auto od mechanika. Wymiana wszystkich klocków, tarcze są ok. I jest cisza

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X