Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Rozkładanie reflektora przedniego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Rozkładanie reflektora przedniego

    Ludziska proszę o podpowiedź (pomoc). Dziś jadąc zauważyłem, że prawy reflektor jakoś dziwnie oświetla mi drogę, potem kierowcy z naprzeciwka mrugali więc w końcu się zatrzymałem zobaczyć w czym problem.

    Okazało się, że wypadła ta przesłona żarówki i lata we wnętrzu reflektora (między szkłem a odbłyśnikiem) - na zdjęciu zaznaczyłem strzałką ten element.

    ref_octa2.jpg



    I teraz pytanie jak się do tego dostać i to naprawić. Czy trzeba rozklejać reflektor czy może da się jakoś tam włożyć rękę ?

    P.S. Czy da się (opłaca) wymienić reflektory na soczewkowe ?

  • #2
    Rozklejenie, temat do zrobienia, ale prosty nie jest. Pozostaje drugic i wyciagniecie tej przeslony na zewnatrz, a potem montaz na kropelke albo cos podobnego. Efekt co najmniej ciekawy, aby ten akurat elemnt odpadl, tak jakby go ktos kiedys zarowka popchnal, a to raczej niemozliwe.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Okazało się, że ten element jest przykręcony śrubką, która trzyma także ten drucik blokujący żarówkę. Co prawda udało mi się to jakoś poskładać do kupy, ale musiałem użyć śrubki o większej średnicy, bo oryginalna praktycznie nie trzymała. Najwięcej roboty było z trafieniem tym elementem do szczeliny. Namęczyłem się chyba z godzinę. Do tego pogiąłem to bo jest bardzo delikatne. Na szczęście obyło się bez konieczności rozklejania lampy. Ciekawe ile ta moja naprawa wytrzyma.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X