Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Śmierdzi ropą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Śmierdzi ropą

    Cześć,
    Od kliku dni mam mały problem, który nie występuje "regularnie"

    Zdarza się, że w kabinie śmierdzi mi ropą a do tego pod lewą lampą pojawia się lekkie dymienie o zapachu ropopochodnym.
    W momencie gdy się to pojawia a do tego "deptam" po gazie to na tylnej klapie oraz zderzaku pojawiają się tłuste kropki - jak sądzę jest to ropa.

    Utraty mocy brak, pod autem plam nie ma, silnik tylko czasem zaczyna "drgać" ale to raczej kwestia wypalania DPF (tak sądzę), spalanie w normie.

    Jakieś pomysły?

    Na kompie poza błędem o immo innych brak.
    Może gdzieś konkretnie należałoby zajrzeć?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

  • #2
    Skrzynia delikatnie przypocona od ropy i to z tej okolicy śmierdzi.
    Jakieś pomysły skąd to może kapać?
    Sąsiad coś wspomniał o jakimś powrocie, nakieruje ktoś ?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Zapal niech chodzi i szukaj wycieku na zasilaniu,na filtrze - moze tu na przelewie/powrocie albo któryś przewód się poluzował, przetarł, miedzianka puściła gdzieś, może przy wtryskiwaczach (czy on ma pompki???) - może podkładka któraś pod wtryskiem ..... bo jak są opary ropy to gdzies na ciepłe idzie a ze skrzyni raczej tak by nie parowało zeby para dymiła wydaje mi się. Zastanawiają z tyłu slady ropy, moze jak klepiesz but to pod ciśnieniem ropa gdzies tam mocniej daje i się pod autem co pokapie w tył wywiewa...
      Szukaj wycieku albo zapłać i niech ktoś poszuka. Gorzej jakby zapowietrzał się albo nie chodził i nic by nie było widać - śladów paliwa, a skoro ropa jest to musi gdzies wyciekać.
      Zapala normalnie?
      Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

      Komentarz


      • #4
        No dobra objawy jednak nie ustąpiły.
        Dalej śmierdzi. Jedyne co udało mi się wyłapać to to, że temat powraca przy dość agresywnej jeździe w wyższych zakresach obrotów.
        Utraty mocy brak, szarpania czy niedomagania również.
        Jedyne co to tyle, że jak deptam to śmierdzi czyli gdzieś leci, jak nie to jest spokój.
        Przewody wyglądają ok, puszka filtra również. Na komputerze błędów nadal brak.
        Jakieś pomysły?
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          A powrót od filtra do zbiornika się gdzies nie przetarł? Też go oblukałeś?
          Ale jak wyczyścisz wszystko i wysuszysz zapocenia to nie widać po podeptaniu gdzie zaczyna się robić mokro? Żeby w przybliżeniu namierzyć miejsce?

          Komentarz


          • #6
            Ciężko jest wyczyścić do sucha od góry a średnio mam gdzie auto podnosić.
            Generalnie zbiera się to na skrzyni głównie, dalej albo kapie na wydech albo na kolektor przez co odparowuje.

            Nie , nie oblukałem. Muszę namierzyć gdzie on się znajduje.
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Cześć, miałem dokładnie tak samo, ostatecznie w serwisie po ostrym dłubaniu ustalalono ze uszczelka pompy podciśnienia - po wymianie wszystko pieknie śmiga i nie śmierdzi.

              Komentarz


              • #8
                właśnie ostatnio zajrzałem pod pompę vacum i stwierdzam, że jest ciut przypocona.
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  poza smrodem miałeś jeszcze jakiś objaw?
                  zamówiłem już uszczelkę, ma być w poniedziałek.
                  podobno z wymianą problemu nie ma więc nie zaszkodzi spróbować samemu.
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    uszczelka pompy vacum wymieniona, niestety uszczelka pompy podciśnienia przy pompie paliwa nie występuje
                    Serwis sugeruje "wymień pompę".
                    Chyba rzygnę na nią silikonem.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Po wymianie jak na razie spokój, smrodu nie ma, dymienia spod lampy też, skrzynia sucha.
                      Więc prawdopodobnie winna była uszczelka pompy przy silniku
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X