Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chłodnica wody - wymiana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chłodnica wody - wymiana

    Witam,
    Szukałem na forum, ale bez efektów... W zeszłym tygodniu przy wymianie oleju zauważyłem deliaktny wyciek z chłodnicy wody. Stojąć przodem do auta jest to prawy dolny róg, lata zrobiły swoje i chłodnica nadaje się do wymiany. Chciałbym się dowiedzieć czy przy wymianie chłodnicy wody konieczne jest sciągnięcie lamp, zderzaka, pasu przedniego jak w przypadku chłodnicy klimatyzacji?, którą zresztą też wymieniałem jakieś 3 lata temu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że da sie to zrobić od "góry", ale nie jestem pewien. Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów dokonowyał takiej naprawy i może pomóc będę bardzo wdzięczny.
    Ostatnio edytowany przez Oxik; 33924.

  • #2
    Jest to do zrobienia tylko trzeba się trochę nagimnastykować.Chłodnice wyciągnąłem górą,dołem też da rade.Najgorsze są śrubki które trzymają chłodnice po bokach reszta jest łatwa.Najlepiej robić to we dwie osoby jeśli chcesz bez ściągania lamp i zderzaka

    Komentarz


    • #3
      A nie z tego co pamiętam to lampy musiałem wysunąć,ale to w octavii nie problem.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za odpowiedź. Jeżeli Tobie udało się wyciągnąć chłodnice od góry to i ja dam radę Nowa chłodnica już czeka w garażu jeżeli jutro pogoda dopisze biorę się za wymianę.

        Komentarz


        • #5
          Mam jeszcze do Ciebie pytanie w jaki sposób zdemontowałes krócce z chłodnicy do których są podłączone węże wody? Dziś zdemontowałem wszystko i zaczęło się już ciemno robic także zamknąłem auto w garażu i dokończę jutro. Jedyne co mi zostało to przełożenie tych krócców i mogę składać. Faktycznie było trochę zabawy z bocznymi śrubami trzymającymi chłodnice, ale łamane przedłużki dały radę

          Komentarz


          • #6
            Witaj Nic nie musiałem przekładać,wystarczyło podpiąć węże i tyle.W nowej chłodnicy miałem króćce.

            Komentarz


            • #7
              Hej, czy od tamtej pory na forum jest jakiś temat związany z wyminą chłodnicy wody? Bo się za to zabieram w ten weekend. I mam ten sam objaw, prawy dolny róg chłodnicy przecieka.

              Komentarz


              • #8
                Nie chcę zakładać nowego tematu, więc reanimuję ten.
                Jaki właściwie powinien być numer katalogowy chłodnicy do Skody Octavii 2 FL combi 1.4 / 122 KM, 2010 rok produkcji?
                Bo googlając za chłodnicą do swojej Octavii znalazłem takie oto ich numery katalogowe bądź referencyjne, które ponoć mają być właściwe:

                5K0121251F
                5K0121251D
                1K0121251H
                1K0121251AA

                a także całkiem sporo jeszcze innych, bardzo podobnych, a różniących się tylko ostatnimi literami.
                Który z tych numerów jest właściwy i jakie są pomiędzy tymi modelami różnice?

                Pozdrowienia,
                Krzysztof

                Komentarz


                • #9
                  Okazuje się, że problem jest bardziej złożony niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać.
                  Najpierw sprzedawca według numeru VIN dobrał mi w katalogach chłodnicę 1K0 121 251 BN, ale gdy ją dostarczyłem do serwisu to okazało się, że to jest niewłaściwa chłodnica.
                  Myślałem, że sprzedawca się pomylił, ale okazało się, że Octavia ma 3 chłodnice, przy czym dwie z nich są bardzo podobne, mają bardzo zbliżone wymiary, ale inne wyprowadzenia, a zamontowane są tak blisko siebie, że dopiero przy uważnych oględzinach można zauważyć, że to nie jest jedna chłodnica, lecz dwie nałożone na siebie.
                  W moim przypadku ciekła i wymagała wymiany ta chłodnica, która jest bliższa silnika, o numerze 1K0 121 253 BB.
                  Pozdrowienia,
                  Krzysztof

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X