Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zgrzyty przy dodawaniu i puszczaniu gazu na skreconych kołach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zgrzyty przy dodawaniu i puszczaniu gazu na skreconych kołach

    W momencie, gdy mam skręcone koła niezależnie w którą stronę i dodam gazu to słyszę charakterystyczny zgrzyt lub skrzypienie. Ciężko to precyzyjnie opisać. Z racji tego, że miałem uszkodzone elementy zawieszenia to podejrzenie padało na to co było uszkodzone czyli tylne tuleje dolnych wahaczy oraz łączniki stabilizatora. Zostało to wymienione, ale objaw został. Wszystko w zawieszeniu wydaje się być OK. Mechanik podejrzewa, że to początki kończenia się przednich tulejek wahaczy lub poduszka skrzyni biegów. Ktoś miał podobny objaw u siebie? Przebieg 99 tys km.
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

  • #2
    Ja miałem podobnie ale bez względu na pozycje kół. Winne faktycznie były poduszki pod silnikiem/skrzynia.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez phpion Zobacz wpis
      Ja miałem podobnie ale bez względu na pozycje kół. Winne faktycznie były poduszki pod silnikiem/skrzynia.
      U mnie też coś czasem jest słyszalne jak na wprost są koła, ale rzadko i bardzo cicho, ale dźwięk jest naprawdę spory przy skręconych kołach. Pada podejrzenie na gumy stabilizatora, ale czytałem wątek o tym i też wymiana gum albo całego stabilizatora nie rozwiązywała problemu. Pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczę co się wyklaruje.
      ŚKODA 120 L z 1977 roku.
      ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli masz "klik" jak stuknięcie metalu o metal to mogą być poduszki. U mnie po dodaniu lub puszczeniu gazu był taki klik, zwłaszcza na skreconych kołach. Wymieniłem poduszki boczne i problem zniknął.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Rauxel Zobacz wpis
          Jeżeli masz "klik" jak stuknięcie metalu o metal to mogą być poduszki. U mnie po dodaniu lub puszczeniu gazu był taki klik, zwłaszcza na skreconych kołach. Wymieniłem poduszki boczne i problem zniknął.
          Tak, można to tez nazwać jako "klik". Co rozumiesz mówiąc "poduszki boczne" - chodzi o poduszki skrzyni, silnika czy coś w zawieszeniu?
          ŚKODA 120 L z 1977 roku.
          ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

          Komentarz


          • #6
            Poduszki są trzy- prawa, lewa (boczne) oraz skrzyni (dolna). Wymieniłem boczne. Ten klik był najbardziej slyszalny na 2. biegu i podczas odpuszczenia lub dodania gazu na skreconych kołach (luk, rondo).

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X