Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 1.9 TDI BXE] Dziwne terkotanie silnika przy schodzeniu z obrotów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 1.9 TDI BXE] Dziwne terkotanie silnika przy schodzeniu z obrotów

    Witam! Dzisiaj podczas jazdy nagle pojawił się bardzo niepokojący objaw, przy zdjęciu nogi z gazu (na biegu lub na luzie) słychać bardzo niepokojące terkotanie dobiegające z silnika. Wydaje mi się też że silnik jakby bardziej zaczął się telepać.
    Na załączonym filmiku wszystko słychać.
    Jakieś pomysły?


  • #2
    Do sprawdzenia wałek i szklanki

    Komentarz


    • #3
      Silnik nie powinien się tak telepać. U mnie ten sam silnik tylko drży lekko

      Komentarz


      • #4
        No właśnie też na to uwagę zwróciłem że się tak nie telepie. Póki co jest podejrzenie że mógł delikatnie rozrząd przeskoczyć, ale na razie auto czeka na diagnozę mechanika

        Komentarz


        • #5
          Wstępna diagnoza mechaniora: panewki ;(
          Widziałem i słyszałem że gdzieś tu na forum jest obszerny temat o panewkach, nie mogę go znaleźć, pomożecie?

          Komentarz


          • #6
            Usterka zlikwidowana, dla potomnych:

            winowajcą był jeden z wtryskiwaczy, urwała się śruba od niego i wtrysk sobie wesolutko brykał wydając te dźwięki. Jako że samochód od razu po uslyszeniu tych dzwiekow trafil na lawete, rozbrykany wtrysk nie zdazyl narobic zniszczen w silniku. UFF

            Komentarz


            • #7
              DaannD jaki przebieg ? Pierwsze problemy z wtryskiem czy juznie robiłeś coś? U mnie tez BXE 290k przejechane bez problemów, odpukac :-P

              Komentarz


              • #8
                Niecałe 270k. Nic nie robiłem, bo samochód mam od miesiąca i taki numer mi wywinął na początek współpracy Pozostałe wtryski podobno OK

                Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X