Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dwu mas Skoda octavia II combi 2007

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dwu mas Skoda octavia II combi 2007

    Witam forumowiczów
    Nie wiem czy w dobrej kategorii piszę ten post, jeżeli nie to przeniosę.

    Pacjent to Octavia II Combi 2007 1,9Tdi 105km.

    Muszę wymienić dwu mas i mam takie pytanie zastanawiałem się nad sztywnym, czy lepiej dołożyć trochę pieniędzy i dwu mas. I czy jest dużo odczuwalna różnica pomiędzy tymi sprzęgłami. Przepraszam, że napisałem to trochę chaotycznie.
    I może przy okazji ktoś z Was ma na sprzedaż dobre sprzęgło w dosyć dobrej cenie, ewentualnie sklep.
    Pozdrawiam

  • #2
    Jednomas wkładaj nad dwumasem nawet się nie zastanawiaj. Sztywne koło + sprzęgło LUK i będzie gitara.

    Komentarz


    • #3
      W mojej dawczyni 2.0TDI BMM jak wynika z faktur jest założone sztywne koło Valeo i powiem szczerze, że chodzi to bardzo ładnie, nie ma szarpnięcia przy puszczaniu sprzęgła, biegi wchodzą bez haczenia , czego nie można powiedzieć o 2,5MPI z dwumasem...


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • #4
        Hej, Ja mam założone sztywne koło zamachowe w 1.9 BKC od 3 lat zrobiłem na nim ok 40k kilometrów i nic się nie dzieje. Ogólnie polecam zamiane.

        Komentarz


        • #5
          Wszystko zapewne zależy od stylu jazdy, nie należy zapominać, że skrzynia dostaje bardziej na jednomasie. Mój znajomy ma jednomas już ok 80tys. w Leonie 1.9TDi 105KM i wszystko działa jak należy, mogą pojawić się drgania przenoszone na karoserie no i skrzynia, poduszki silnika potrafią się szybciej sypnąć.
          Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

          Komentarz


          • #6
            Witam, ja tez mam do wymiany dwumas w swojej Skodzianie. Silnik 2.0 TDI zawirusowany na 170 km z DSG. Polecacie zakladac jednomas czy zostac przy dwumasie ze wzgledu na szybsze zuzycie skrzyni? Nalatane mam 380 tys juz.
            Daniel

            Komentarz


            • #7
              Ja uważam, że skoro jest dwumas to zakłada się dwumas. Tym bardziej, że wymienia się to nie co 10, 20 czy 30 tyś km, tylko co 100-200 tyś km.

              Komentarz


              • #8
                z ciekawości podpytałem ile kosztuje kompletne sprzęgło firmy SACHS w ASO Skoda , powiedziano mi 1900 zł, teraz pytanie ile kosztuje komplet ze sztywnym kołem jakiejś firmy KOGUCIK i czy warto...

                Komentarz


                • #9
                  przy tym przebiegu już bym w sztywne koło nie wchodził.
                  daj dwumas jak było ori, niech tłumi drgania na przechodzonej skrzyni, półosiach i mocowaniach silnika
                  to już dziadek, dajmy mu komfortu
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X