Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem po wymianie oleju w skrzyni

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Problem po wymianie oleju w skrzyni

    Problem mam ze skrzynią biegów. Wszystko było cacy do czasu wymiany oleju. Biegi wchodziły elegancko, nie ważne czy -10, czy +30. Nadszedł czas na wymianę oleju. Spuściłem ze skrzyni ok 1.2-1.3 litra. Przez odpowietrznik zalałem 2l oleju TOTAL 75W90 i pojawiły się problemy. Rano jak zimny samochód to biegi 1-2 wbija się jak w ursusie, po rozgrzaniu oleju sytuacja trochę się poprawia. Szykuję się na ponowną wymianę oleju (tylko jaki zalać najlepiej w obecnej sytuacji) i dodatku do oleju.

  • #2
    mam to samo, wlałem FEBI BILSTEIN FE21829 Olej przekładniowy MTF (1L) 75W API GL-4,
    może powinniśmy wlać więcej? albo może to nie wina oleju tylko kończących synchronizatorów?

    Komentarz


    • #3
      1.9 litra wchodzi. Wszystko było ok i nagle po wymianie oleju problem? Zaleje spowrotem stary przepracowany...

      Komentarz


      • #4
        Ciekawe... Ja przy chłodniejszych temperaturach jesiennych miałem podobną sytuację z 1 i 2, więc zdecydowałem że wypadałoby zmienić olej.
        Zalałem Eurol MTF 75W GL-4 + 200ml mix AR9100+AR9200V2 i generalnie miałem wrażenie że nic się nie zmienia aczkolwiek wczoraj było znacznie lepiej (przejechałem od wymiany ok 1500 kilometrów więc może jeszcze nie wszędzie dotarło).
        Aczkolwiek radzono mi jeszcze żeby zmienić płyn hamulcowy tylko w taki sposób żeby spuścić płyn również z wysprzęglika.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
          1.9 litra wchodzi. Wszystko było ok i nagle po wymianie oleju problem? Zaleje spowrotem stary przepracowany...
          to daj znać, czy pomogło

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ver8 Zobacz wpis

            to daj znać, czy pomogło
            Z tym przepracowanym to żartowałem póki co Zaleje 2l jakiegoś lepszego oleju od totala(jeszcze nie wiem jakiego) i do tego AR9200V2

            Komentarz


            • #7
              GS_Mati, a może ty po prostu za dużo wlałeś... skoro zleciało tylko 1,2 litra a zalałeś 2 litry
              Maciek
              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
              Zapraszamy....

              Komentarz


              • #8
                klarus skoro katalogowo wchodzi 1.9 litra to wydaje mi się że wcześniej było za mało, bo większość olewa temat kontroli oleju w skrzyni(jeżdżą dopóki nic się nie dzieje). Teraz zaleje Fuchs’a tylko muszę sprawdzić jaki mam symbol skrzyni i dobrać olej.

                Komentarz


                • #9
                  75W-90 to troszkę za gęsty ten olej... powinno być 75W lub co najwyżej 75W-80, na pocieszenie to ja mam zalany Fuchs FE 75W i też troszkę na zimno haczy... na wiosnę zamierzam wymienić skrzynie na MQ350 KDL i też się zastanawiam jaki olej zapodać, bo ten Fuchs nie do końca mi leży...


                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                  Komentarz


                  • #10
                    Hm, może wlać po prostu oryginalny olej z ASO? Ja u siebie wymieniałem olej bo dwójka "wpadała" ze zgrzytem. Po wymianie skrzynia chodzi jak marzenie niezależnie od temperatury od kilkunastu tys km a nalot auto ma ponad 353 tyś

                    Komentarz


                    • #11
                      Moją Fabię kupiłem w 2009 roku z przebiegiem 66000 i był problem z 1 i wstecznym. Od razu wymieniłem olej na oryginalny, odpowiedni do mojej skrzyni i do dziś zero problemów niezależnie od pory roku.

                      Obecnie przebieg trochę mniejszy niż w poście wyżej.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                        75W-90 to troszkę za gęsty ten olej... powinno być 75W lub co najwyżej 75W-80, na pocieszenie to ja mam zalany Fuchs FE 75W i też troszkę na zimno haczy... na wiosnę zamierzam wymienić skrzynie na MQ350 KDL i też się zastanawiam jaki olej zapodać, bo ten Fuchs nie do końca mi leży...
                        Widzisz. Wyczytałem że fusch robi oleje dla vw i jest to najlepszy zamiennik. Dlatego zasugerowałem się że do wymiany właśnie go wybiorę.

                        Rauxel koleś Olej kupowaliście w aso, czy gdzieś w internetach?

                        Komentarz


                        • #13
                          Też się sugerowałem tym że Fuchs to oryginał... chłopaki z Mobil-Tech-u polecają Motula, ja osobiście zastanawiam się jeszcze nad Valvoline tylko problem w tym że obie marki nie mają 75W tylko 75W-80...


                          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja wlałem orginał z ASO i też zero problemów.

                            Komentarz


                            • #15
                              Tak, kupiłem oryginał w ASO. Jakieś 60 PLN za litr.

                              Komentarz


                              • #16
                                Olej do skrzyni tylko oryginał albo chociaż zamiennik zgodną nr VAG dla danej skrzyni.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                                  koleś Olej kupowaliście w aso, czy gdzieś w internetach?
                                  Sklep znalazłem na allegro. Pojechałem osobiście odebrać bo to było gdzieś w Sosnowcu.
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dobra leje olej oryginalny i dorzucę ewentualnie dodatek. Jak to nie pomoże to skrzynia out na glebę.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      403 Forbidden Do byłej kupowałem u nich ori olej w naprawde dobrej cenie cos 45zl za litr

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Olej ogarnięty mam z półki aso w cenie bardzo dobrej

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Kiedy planujesz wymianę? Daj znać o rezultacie Bo jestem cholernie ciekaw czy to rozwiąże sytuacje... Jeżeli tak - to co takiego cudownego jest w tym oleju że inne nie są w stanie zrobić roboty?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Planuje jak najszybciej, ale po kupnie auta miałem odrazu zmienić olej w skrzyni a minął prawie rok Na pocieszenie dodam że olej będę miał z aso w przyszłym tygodniu

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              GS_Mati Jak tam, udało się wymienić?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Szykuję się do wymiany, ale teraz ważniejsze było w środku modzić. Ostatnio zaobserwowałem że biegi lepiej wchodzą, mimo że na zegarze temperaturę pokazywało -10. Parę ładnych kilometrów zrobiłem to może olej się przepracował i ułożył?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Czyli poczekasz jeszcze i będziesz obserwował czy zmiana zapadła tak czy siak?
                                                  U mnie w sumie po lekko ponad 1kkm też zaczyna być coraz lepiej i w sumie nie wiem...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X