Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem po wymianie oleju w skrzyni

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja też lekko ponad 1,5kkm zrobiłem. Zmienić i tak zmienię bo wszystko czeka w garażu, a jak się ciepło zrobi to skrzynie będę zwalać.

    Komentarz


    • #27
      jestem już kilka dni po wymianie oleju na oryginalny VW nr G 052 171 A2 no i problem rozwiązany,
      dokładnie rok temu wlałem FEBI BILSTEIN FE21829 no i skrzynia zaczęła mi haczyć na 2 biegu na zimnym silniku, po rozgrzaniu problem ustępował,
      teraz 2 wchodzi bez problemów,
      weszło mi tylko 2l zamiast opisywanych w lekturze 2.2l

      Komentarz


      • #28
        Czy przez otwór po wykręconym włączniku świateł cofania albo inną drogą od góry jest możliwość odciągnięcia przynajmniej części oleju?
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz


        • #29
          Jest możliwość, odsysałem wysysarką.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
            klarus skoro katalogowo wchodzi 1.9 litra to wydaje mi się że wcześniej było za mało, bo większość olewa temat kontroli oleju w skrzyni(jeżdżą dopóki nic się nie dzieje).
            Co prawda to prawda - ja jestem dość upierdliwy więc jak zobaczyłem że korek oleju skrzyni się nieco "poci" to poprosiłem mechanika o sprawdzenie i ewentualną wymianę. Dobrze zrobiłem bo było mało i chyba nigdy nie był wymieniany - a choć wg licznika ma tylko 255tysięcy to wg silnika ma 411 tysięcy km.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
              Jest możliwość, odsysałem wysysarką.
              przez otwór po włączniku świateł cofania? Ile oleju da się tak odciągnąć?
              Antyfotoradar Valentine1
              Harry II Classic+Sirio ML145

              Komentarz


              • #32
                Tak przez ten otwór. Za potrzebowałem zabrać 200ml. Wszystko zależy od tego jak uda Ci się wepchnąć rurkę. A dlaczego chcesz odsysać, a nie spuścić korkiem? Do wymiany oleju ten sposób na pewno się nie sprawdzi.

                Komentarz


                • #33
                  Orientacyjnie chciałbym zobaczyć jak wygląda olej a kanałem nie dysponuję. Nie mam problemów ze skrzynią i biegami.
                  Antyfotoradar Valentine1
                  Harry II Classic+Sirio ML145

                  Komentarz


                  • #34
                    To jak chcesz to w ten sposób zrobić to lepiej wcale nie ruszać, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. A olej i bez kanału można spuścić, wystarczy żabą podnieść samochód.

                    Komentarz


                    • #35
                      Gdyby się okazało że w skrzyni jest breja to pojadę do serwisu na wymianę
                      Antyfotoradar Valentine1
                      Harry II Classic+Sirio ML145

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                        Tak przez ten otwór. Za potrzebowałem zabrać 200ml. Wszystko zależy od tego jak uda Ci się wepchnąć rurkę. A dlaczego chcesz odsysać, a nie spuścić korkiem? Do wymiany oleju ten sposób na pewno się nie sprawdzi.
                        a dlaczego potrzebowałeś zabrać 200ml?
                        mi skoleii problem powrócił, chociaż zalałem na początku tego roku G 052 171 A2, tylko weszło mi równo 2l, i teraz zastanawiam się, czy nie powinienem dolać przez ten otwór po włączniku świateł cofania tak z 200ml, żeby było jak w książce

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X