Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4 TSI 122km, problem z odpalaniem, przerywa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.4 TSI 122km, problem z odpalaniem, przerywa

    Cześć, od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem zimnego silnika. Pacjent to Octavia 1.4 TSI z 2009 roku.

    Na zimnym silniku odpala i od razu gaśnie. Jeśli uda mi się przytrzymać gaz w momencie odpalania, to silnik jest na około 800 RPM, trzęsie budą bardzo mocno i nie reaguje na gaz. Po Chwili zaczyna reagować na gaz ale dalej pali na 3 cylindry. Jak się tylko trochę rozgrzeje, wszystko zaczyna śmigać.
    Czasem zaczynają wypadać zapłony, jak jadę zaraz po odpaleniu i próbuję jechać ostro to zaczyna migać check i samochód się dławi.
    Jak samochód rozgrzeje się chociaż troszkę można go gasić i odpalać, wszystko jest ok.

    Po sprawdzeniu komputerem wyskoczyło tylko wypadanie zapłonu na 1 cylindrze. Mechanik sprawdzał logi z czujników temperatury i powietrza, sondę lambda i się poddał. Powiedział, że wszystko jest ok i nie widzi tu powodu więc się poddaje.

    Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny? Świece wymieniane na NGK 23k km temu.

  • #2
    Zamień cewki. Sprawdzisz w ten sposób czy to cewka.

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli objaw był mniej więcej taki:

      https://www.youtube.com/watch?v=ENmV6tD ... e=youtu.be

      to ja u siebie przy 120 tys km miałem wymianę oleju i wszystkich filtrów, dodatkowo wymieniałem świece i od tamtej pory jest ok, a minęło już ze 4 miesiące i 4 tys km. Poprzedni serwis olejowy miałem jakieś 15 tys km wcześniej, ale bez filtra paliwa.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
        Zamień cewki. Sprawdzisz w ten sposób czy to cewka.
        Też o tym pomyślałem, jak tylko będę miał lepszy dostęp to podmienię.



        Zamieszczone przez mariusz501 Zobacz wpis
        Jeżeli objaw był mniej więcej taki:
        Identyczny. Mam teraz 147k, może to filtr powietrza, bo świece zmieniane 20kkm temu, olej i reszta filtrów 3kkm temu.

        Komentarz


        • #5
          Czasem zdarza się, że nowa świeca ma feler. Warto sprawdzić iskrę lub podmienić świece.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X