Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Bujanie, telepanie autem podczas jazdy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Bujanie, telepanie autem podczas jazdy.

    Witam

    Pojawiła mi się dziwna przypadłość. Po uruchomieniu samochodu, gdy zaczynam jechać zaczyna bujać całą karoserią. Po jakimś czasie ustaje i tylko czasami lekkie drgania jakby asfalt był poprzecznie nierówny. Wcześniej drgania były lekkie teraz po ruszeniu rano pierwsze bujanie/ telepanie jest całkiem mocne, po jakiś kilku metrach się uspokaja i zostają tylko lekkie drgania które później się wyciszają. Zauważyłem, że czasami występują jakby pulsacyjne drgania podczas hamowania. Wykluczam drgania silnika ponieważ wciśniecie sprzęgła lub toczenie na luzie nic nie zmienia.Co może być przyczyną, od czego zacząć sprawdzanie?

  • #2
    Zacznij od uzupełnienia profilu... Jakie auto, jaki silnik... Wróżbita Maciej chyba jeszcze do OCP-ków nie dołączył...

    Komentarz


    • #3
      Opony , felgi w pierwszej kolejnosci

      Komentarz


      • #4
        Ja bym sprawdził układ paliwowy a zaczął od wymiany filtra paliwa.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Może po prostu masz stare opony i jak auto jakiś czas stoi, w miejscu styku z asfaltem opony robią się płaskie. Po chwili toczenia jednak opony wracają do pierwotnego kształtu...Przy starych oponach jest to dość częsty problem..

          Komentarz


          • #6
            Auto świeżo po serwisie więc filtr paliwa odpada, zresztą jak pisałem drgania nie pochodzą od silnika. W lecie drgania były lekkie,opony 2014. Opony mam teraz zimówki z 2012. Szczerze nigdy bym nie podejrzewał opon.

            Komentarz


            • #7
              Najlepiej podepnij kompa i zobacz co tam samochód stwierdza.

              Ja bym stawiał jednak na pompki... Zalej jakiś dodatek do czyszczenia (Archoil, Amsoil etc.) i zobacz czy po dodatku będziesz miał takie same objawy. Problemu nie rozwiąże ale pomoże przy sprawdzeniu.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X