Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL Kombi] Tylna wycieraczka - nie zbiera prawidłowo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL Kombi] Tylna wycieraczka - nie zbiera prawidłowo

    Od zakupu swojej młodszej damy O2FL z XII 2012r w kombi miałem problem z niedomywaniem środkowej części szyby tylnej. Panowie w aso coś tam podłubali, powiedzieli, że wszystko dobrze, a tak naprawdę nic się nie zmieniło. Efekt jest taki, że wycieraczka działa, ale w centralnej części szyby jakby nie dociska zostawiając jako o długości kilku cm. Oczywiście pióro z ASO.
    Postanowiłem pogrzebać samemu i, jak się okazało, po zdjęciu osłonki wycieraczki (nakładki) wszystko wróciło praktycznie do normy. Założenie nakładki powoduje powrót problemu.
    Moje myślenie poszło w kierunku nieoryginalnej nakładki - zakupiłem ori w aso za 15zł, założyłem nóweczkę i znów wycieraczka działa źle, tylko maże w zupełnie innym miejscu. 2 pytania:
    1. czy ktoś przerabiał już temat niedomywania tylnej wycieraczki?
    2. nie dam rady odkręcić śruby pod nakładką, klucz 13, ale za cholerę nie chce iść, pryskanie wd40 nic nie daje - boję się, żeby czegoś nie uszkodzić kręcąc na siłę, może ktoś zdemontowywał już tylne ramię i miał tego typu problem?

    Póki co, jeżdżę bez tylnej nakładki, ale nie wygląda to estetycznie

  • #2

    [O2FL] Ramię tylnej wycieraczki - Octavia Club Polska

    Komentarz


    • #3
      Fakt, było, nie mogłem znaleźć tego wątku. Tak czy owak mój wnosi coś nowego.

      Komentarz


      • #4
        Przerabiałem to w mojej O2 FL. Kupiłem w Intercarsie ich zamiennik ramienia z piórem i założyłem. Wynik jak wyżej. Też po obczaiłem że jak zdejmę maskownicę śruby to zbiera. I o dziwo jak założyłem maskownicę z oryginału do reszty wszystko działa poprawnie.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
          Przerabiałem to w mojej O2 FL. Kupiłem w Intercarsie ich zamiennik ramienia z piórem i założyłem. Wynik jak wyżej. Też po obczaiłem że jak zdejmę maskownicę śruby to zbiera. I o dziwo jak założyłem maskownicę z oryginału do reszty wszystko działa poprawnie.
          ja już praktycznie jestem gotowy finansowo na wymianę całego ramienia nawet na ori, tylko przy odkręcaniu śruby zabezpieczającej, mimo zastosowania wd40, napotykam duży opór, boję się czegoś nie urwać.

          Komentarz


          • #6
            Ja dałem 5 pln u gościa ze ściągaczem i po problemie. Kup za 35 pln zamiennik Intercarsa o nazwie MAMUT. Potem załóż sprężynę z oryginału do niego. Przykręć i zapodaj maskownicę z oryginału. Zbiera do suchej szyby.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Mój problem polega na tym, ze nie mogę odkręcić samej śruby, ściągacz ramienia nic nie pomoże bez odkręcenia sruby.

              Komentarz


              • #8
                Polej delikatnie śrubę octem kilka razy i zostaw pod przykryciem. Po godzinie pomoże.
                Możesz też zrobić inaczej. Jak rozruszasz ramie wycieraczki to da się je zdjąć samo bez pierścienia wewnętrznego. Ja tak zrobiłem.
                Potem trzymając kluczem francuskim za pierścień możesz mocniej próbować odkręcić nakrętkę kluczem oczkowym. Zapieka się ten mosiężny pierścień wewnątrz ramienia ze stalową nakrętką i stąd są problemy.
                Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Jak uważacie, czy próba odkręcenia kluczem oczkowym na siłę może się skończyć uszkodzeniem szyby?

                  Komentarz


                  • #10
                    Czy koniecznie musisz to robić zimą ? - może poczekaj do lata (rozszerzalność materiałów), a jak już koniecznie - to może zrób próbę po podgrzaniu nakrętki (np. suszarką).
                    Ja bym poczekał, ponieważ wszystko teraz jest skostniałe i zaciśnięte od niskich temperatur.

                    Komentarz


                    • #11
                      Drąc na siłę albo urwiesz trzpień z silnika albo pęknie Ci szyba. No jak masz szczęście to jedno i drugie. Dałem Ci sposób bezpieczny, który u mnie zadziałał i nic nie uszkodziłem.
                      Rób jak uważasz.

                      ...Moje Cappuccino MPi...

                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                      Komentarz


                      • #12
                        Ok spróbuje z octem na początek ale dopiero przy dodatnich temperaturach. Dzięki za cenne wskazówki.

                        Komentarz


                        • #13
                          Spoko. Daj znać czy się udało. Jak byś był bliżej to bym pomógł.

                          ...Moje Cappuccino MPi...

                          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                          Komentarz


                          • #14
                            na międzynarodowym forum skody pewien Litwin twierdzi, że udała mu się operacja podcięcia czy skrócenia pewnych elementów nakładki ramienia, jutro ma mi dosłać zdjęcie, co zrobił (bez nakładki wycieraczka działa praktycznie idealnie)
                            Druga kwestia : czy to ramię wycieraczki idzie jakkolwiek podgiąć/odgiąć? Gdy wycieraczka pracuje, wyraźnie ma za duży docisk w górnej części szyby. panowie w aso tak mi zmajstrowali (pierwszy i ostatni raz tam się udałem w celach serwisowych)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                              Spoko. Daj znać czy się udało. Jak byś był bliżej to bym pomógł.
                              zauwazyłem , ten mamooth był razem z nakładką. rozumiem, że nakładkę też masz od mamootha?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez peter221 Zobacz wpis
                                na międzynarodowym forum skody pewien Litwin twierdzi, że udała mu się operacja podcięcia czy skrócenia pewnych elementów nakładki ramienia, jutro ma mi dosłać zdjęcie, co zrobił (bez nakładki wycieraczka działa praktycznie idealnie)
                                Druga kwestia : czy to ramię wycieraczki idzie jakkolwiek podgiąć/odgiąć? Gdy wycieraczka pracuje, wyraźnie ma za duży docisk w górnej części szyby. panowie w aso tak mi zmajstrowali (pierwszy i ostatni raz tam się udałem w celach serwisowych)
                                U mnie problem z tylna wycieraczką wystąpił po ok. pół roku (założona oryginalna). Teraz zaczyna nie ścierać na środku i właśnie miałem zabrać się za to ramię, żeby coś tam w nim podpiłować, ale trzeba poczekać na trochę wyższą temperaturę.
                                Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez peter221 Zobacz wpis
                                  zauwazyłem , ten mamooth był razem z nakładką. rozumiem, że nakładkę też masz od mamootha?
                                  Właśnie pisałem że nakładka z Mamuta jest do D... i wycieraczka robiła smugę na środku. Trzeba do ramienia z Mamuta założyć sprężynę z Oryginału i maskownice na śrubę tez z oryginału i zbiera równo na całej szerokości pióra.

                                  ...Moje Cappuccino MPi...

                                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tuż przed sprzedażą miałem w mojej O II FL combi dokładnie to samo, nie docierała na środku ,co ja nie robiłem doginałem sprężynę itp. po tych zabiegach przez tydzień było dobrze i potem to samo,więc za 100 złociszy kupiłem nowe ori ramię i problem zniknął, uważam,że pierwsze ramię wytrzymało 4,5 roku ,więc raz na pięć lat wydać 100 to nie duża kwota

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Temat póki co zamknąłem. Z nakładki wyciąłem sporo elementów i z powrotem założyłem. Wycieraczka zbiera akceptowalnie. W życiu bym nie pomyślał, ze nakładka może spowodować złe zbieranie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Może. Jak po kupnie Mamuta w Inter Carsie zakląłem siarczyście jak cały środek szyby został mokry. A po zmianie na oryginalną maskownicę nakrętki oraz oryginalna sprężynę ściera do sucha.

                                        ...Moje Cappuccino MPi...

                                        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                                          Może. Jak po kupnie Mamuta w Inter Carsie zakląłem siarczyście jak cały środek szyby został mokry. A po zmianie na oryginalną maskownicę nakrętki oraz oryginalna sprężynę ściera do sucha.
                                          Jak się spisuje ta modyfikacja po ponad 3 latach?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez mr11 Zobacz wpis
                                            Jak się spisuje ta modyfikacja po ponad 3 latach?
                                            właśnie zaczyna umierać guma - twarda już jest i teraz jak jest zimno to zaczyna drapać/skakać zanim się rozchodzi. Ale ściera całą szybę równo.

                                            ...Moje Cappuccino MPi...

                                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                                              właśnie zaczyna umierać guma - twarda już jest i teraz jak jest zimno to zaczyna drapać/skakać zanim się rozchodzi. Ale ściera całą szybę równo.
                                              No to zamawiam Mammootha.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez mr11 Zobacz wpis
                                                No to zamawiam Mammootha.




                                                Tylko pamiętaj o maskownicy i sprężynie

                                                ...Moje Cappuccino MPi...

                                                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                                                  Tylko pamiętaj o maskownicy i sprężynie
                                                  Pamiętam bo czytałem o tym na początku roku i długo się zastanawiałem nad tym modem. Przyszła przesyłka z Mammoothem. Na zewnątrz worek zamknięty kartonikiem i to wszystko spięte zszywkami. W środku pióro i ramię zamknięte osobno w zgrzewanych workach. Wyprodukowano w Chinach dla Intercars. Ramię ma mosiężną tuleję i sprężynę o 8 zwojach. Oryginał ma grubą sprężynę i 11 zwojów. Mam tez do porównania Maxgear 39-0411 który mi przysłali zamiast Mammootha (nie otwieram bo muszę zwrócić) i tam sprężyna ma również 11 zwojów ale jest cienka. Nie wiem jak to się ma do siły i czym się różnią te 3 ramiona jeśli chodzi o miejsce zamocowania sprężyny i utworzoną dźwignię ale na koniec powinno być lepiej. Pióro ma naciągnięty na gumę plastikowy ochraniacz który zapobiega zdeformowaniu gumki podczas transportu i magazynowania. Kupiłem tez najtańszy ściągacz za 10 zł tylko jeszcze nie użyłem bo wygląda obiecująco ale ma trochę za dużą szczelinę na oś ramienia wycieraczki i dorobię blaszkę dzięki której ściągacz będzie ciągnął za tuleję, a nie za plastik, bo nie chcę uszkodzić starego ramienia. Najtańsze ramiona jakie znalazłem to OXIMO, za tę kasę można mieć dwa i dwa pióra, jednak nie chce mi się eksperymentować tylko wstawię Mamootha i liczę na święty spokój.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X