Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1,9TDI - co zamiast BXE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1,9TDI - co zamiast BXE

    Panowie, tematy były już poruszane, ale wątki są na tyle porozrzucane po nich, że trudno się w tym poruszać. Rodzajów 1,9 TDI jest bardzo dużo - czym można się zainteresować aby BEZPROBLEMOWO zaimplementować w miejsce BXE

    W moim silniku co prawda nie było problemu z panewkami, ale i tak muszę go wymienić, a nie chcę trafić na taki w którym problem ten może nie dopaść
    • jakie są możliwe do przełożenia BEZ przeróbek
    • jakie są możliwe do przełożenia Z przeróbkami - super byłoby gdyby była informacja co trzeba zmodyfikować
    • jakich nie można przełożyć, lub nie warto ze względu na ich inną specyfikę, lub wady konstrukcyjne jak w przypadku BXE

    BSU 75KM przy 4000obr/min
    BRU, BXF, BXJ 90KM przy 4000obr/min
    ANU 90KM przy 4000obr/min
    ATD, AXR, BEW, BMT 101KM przy 4000obr/min
    AVB, AVQ 101KM przy 4000obr/min
    BSW 105KM przy 4000obr/min
    BJB, BKC, BLS, BSV, BXE 105KM przy 4000obr/min
    BPZ 116KM przy 4000obr/min
    AJM 116KM przy 4000obr/min
    ATJ, AUY, BVK 116KM przy 4000obr/min
    AWX 130KM przy 4000obr/min
    ASZ, AVF, BLT 130KM przy 4000obr/min
    ARL, BTB 150KM przy 4000obr/min
    BPX, BUK 160KM przy 3750obr/min
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

  • #2
    Bez przeróbek BJB, BKC,
    Z przeróbkami BLS - miał DPF więc inny wałek rozrządu i inny dekiel zaworów.
    BTB - z sharana powinien podejść bez przeróbek ale nie jestem pewny.
    BXF to takie BXE o mniejszej mocy, być może inne pompowtryski

    Te na A odpadają bo mają inne bloki i trzeba by było rzeźbić dziurę w bloku na czujnik wału.

    To tak z grubsza



    Komentarz


    • #3
      wielkie dzięki - jeszcze oczywiście poczytam, ale wiem czego szukać
      Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
      Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
      Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
      Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

      Komentarz


      • #4
        Zastanawiam sie nad zakupem Octavii 2 1.9 TDI 105 KM. Moje pytanie - który z silników BJB, BKC, BLS ma trwałe panewki i brak DPF (BLS z tego co czytam powyżej ma)?
        i w jakich latach/modelach były one produkowane?
        Przyznam szczerze, że z wyglądu zewnętrznego bardziej podoba mi się przedlift. Natomiast wnętrze jest nieco ładniejsze w polifcie.

        Pozdrawiam

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X