Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 1.6MPI + LPG pierdzi z wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2 1.6MPI + LPG pierdzi z wydechu

    Hej,
    mam nadzieje ze to miejsce na takie posty. Wiadomo że najlepiej podnieść auto/oddać do mechanika ale może postawicie jakąś wstępną diagnozę?
    Pierdzi spod auta przy niskich obrotach - ok 1200.
    Podobno łączniki środkowego i tylnego wydechu siadają często. Instalacja LPG LL od nowości, 85 tys przebiegu. 2011 rok
    link Error 404 (Not Found)!!1

    Jeśli miałbym naprawiać to najpierw kupuję części i jadę do grodziska do mechanika to przy okazji rozrząd zrobi. Zostawianie auta na 3 dni średnio mi się uśmiecha.


    Pozdro
    To use Google Drive, you need to use a supported web browser. Learn what a browser is, which browser you use, and how to update to the latest version. Option 1: Find the update for your browser To
    Ostatnio edytowany przez bartekkam96; 44337.

  • #2
    zdjęcie tego łącznika
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Jak już pod autko się dostałeś to popsikaj na łączenie jakimś plakiem w piance i patrz czy wydmucha

      Komentarz


      • #4
        Nie rób tego Plakiem. Plak jest łatwopalny. Już lepszy jest tester szczelności LPG w sprayu. Albo weź płyn do szyb lub wode z płynem do naczyń! Rób to na zimnym silniku, bo wtedy jeszcze rura nie będzie gorąca i nie spowoduje szybkiego odparowania wody.
        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Rosomak Zobacz wpis
          Nie rób tego Plakiem. Plak jest łatwopalny. Już lepszy jest tester szczelności LPG w sprayu. Albo weź płyn do szyb lub wode z płynem do naczyń! Rób to na zimnym silniku, bo wtedy jeszcze rura nie będzie gorąca i nie spowoduje szybkiego odparowania wody.
          O tym nie pomyślałem, proponując placka chodziło mi o coś z konsystencją pianki nie palnego

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Rosomak Zobacz wpis
            tester szczelności LPG w sprayu
            Tylko to reszta grozi pożarem!!!

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              spokojnie, nie będę robił żadnych pożarów ;-) rzeczywiscie najlepsze wyjście to jakąś pianą popsikać

              Komentarz


              • #8
                Ten łącznik który sfotografowałeś kosztuje 40 pln, też do wymieniałem u siebie w O1 AKL + LPG. i (akurat u mnie) SYCZENIE ustało.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  update.
                  są zdjęcia ładne obu stron. z prawej widać pęknięcie
                  tutaj link do zdjeć i filmu Error 404 (Not Found)!!1
                  zrobiony test z pianką
                  po majówce jadę daleko do k-mot mechanika więc chciałem zrobić wstępną diagnozę - może mi to naprawi szybciutko. obejmo nowa styknie czy trzeba coś tam spawać/ wymieniać środkowy tłumik?
                  To use Google Drive, you need to use a supported web browser. Learn what a browser is, which browser you use, and how to update to the latest version. Option 1: Find the update for your browser To

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez bartekkam96 Zobacz wpis
                    obejmo nowa styknie czy trzeba coś tam spawać/ wymieniać środkowy tłumik?
                    U mnie goście ogarnęli to w 15 minut bez zdejmowania czegokolwiek i już piąty rok śmiga.

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      ok, ogarnąłem jak wygląda taka obejma. do wymiany i temat zamknięty. pozdro

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez bartekkam96 Zobacz wpis
                        ok, ogarnąłem jak wygląda taka obejma. do wymiany i temat zamknięty. pozdro
                        Powodzenia

                        ...Moje Cappuccino MPi...

                        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                        Komentarz


                        • #13
                          Nic to nie dało, obejma była skorodowana, stara. jest nowa ale pierdzi jeszcze gorzej. chyba wynajmę podnośnik i sam sprawdzę skąd ten dźwięk bo ci mechanicy to zero myślenia...

                          Komentarz


                          • #14
                            To dźwięk z okolicy silnika. Wydech jest ok. Nie mam siły, pieniędzy i nerwów na dociekanie co to za dźwięk. Jak już będzie masakra to pojadę do mechanika

                            Komentarz


                            • #15
                              A element elastyczny między kolektorem a resztą wydechu?


                              ...Moje Cappuccino MPi...

                              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                              Komentarz


                              • #16
                                Mi też pierdziało z tego łacznika, dostałem obejmy które są szersze czyli tak jak w oryginale wymieniłem i po kłopocie.
                                Jak Ci pierdzi odpal auto niech ktoś przytka (nie zatka) z tyłu tłumik i będziesz widział skąd ucieka to słychać. Nie psikaj tam niczym.
                                Jak już będzie masakra i gdzieś w drodze zleci ci układ wydechowy na ziemie to co wtedy zrobisz ?
                                Mi w innym aucie zacęło pierdzieć po przejechaniu 5km cały układ spadł tak pechowo że rura w kierunku jazdy odpadła i mogłem jechać tuylko do tyłu. Na srodku drogi demontowałem cały układ ....
                                Ostatnio edytowany przez lackypl; 35317.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X