Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Katalizator - wydajność poniżej progu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Katalizator - wydajność poniżej progu

    Witam, od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem octavi 2. Jednak w miedzyczasie musiałem wymienić cewkę zapłonową i od tygodnia znów zapala mi się check, po skasowaniu błedu na drugi dzień znów się pojawia - katalizator - wydajność poniżej progu. Mechanik zaproponował mi założenie emulatora. Pytanie czy warto z uwagi na bardzo niski koszt(w stosunku do wymiany kata) i jak długo takie rozwiązanie może działać lub działa u Was ?

  • #2
    a masz lpg? bo jak tak, to raczej bym wymienił tego kata, bo będzie capiło poprostu. Jak ma być trochę taniej, to pewnie można porzeźbić z uniwersalnym i i tak emulator zapodać, jakby błędami sypał. Ale czy będzie to taniej? wątpliwe w sumie, zależy kto by robił. Nowy kosztuje 500 jakiś zamiennik do bse.
    A jak nie masz, to spróbuj, ja tak zrobiłem kiedyś w Renault 1.6, bo mi się wkład w kacie obrócił w środku (u mnie musiał wkład wywalić z kata zupełnie, przez to obrócenie). Nie było problemu, błędami nie sypał, jeździł ok, nie kopcił (ale był zdrowy motor, bez lpg)

    Komentarz


    • #3
      instalacja lpg landi jest fabryczna, przebieg ok. 201 tyś km. Jutro mam założyć emulator, może najpierw zrobić to po kosztach, a ewentualnie później jakby nie grało kupować zamiennik - Just a moment... lub Just a moment...

      Komentarz


      • #4
        w sobotę założyłem emulator i dzisiaj znów rano check się zaświecił. Chyba nie pozostaje nic innego jak wymiana kata...

        Komentarz


        • #5
          Przed wymianą katalizatora nie warto sprawdzić spalin analizatorem? Takie badanie ma sens? Może to jednak elektronika?

          Komentarz


          • #6
            Robiłem analizę spalin i wszystko wyszło w normie na gazie i benzynie. Dziś jeszcze wyskoczył błąd P0036. Może już ktoś na forum się z takimi błędami uporał i coś jeszcze podpowie ? Bo nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei.

            Komentarz


            • #7
              A sonda za katalizatorem pracuje dobrze?

              Komentarz


              • #8
                chyba dobrze chociaż momentami jakby się wieszała, przy obrotach 2500 ma napięcie 0,4 - 0,5 v. Check pojawia się po kilku minutach od skasowania a auto nie daje żadnych objawów.

                Komentarz


                • #9
                  No to jak się wiesza, to warto to wymienić, to 130 zł Denso poglądowe:
                  Link

                  Na marginesie - dobrze masz ustawione LPG?


                  p.s. dziwne, że katalizotor poniżej sprawności, a spaliny w normie. Dla spokoju wewnętrznego przy wymianie tej sondy bym wywalił zawartość kata i tak jest emulator. jak to nie pomoże to dopiero wymieniał kat.

                  Komentarz


                  • #10
                    A jak się okaże, że nie pomogło i będziesz chciał wymieniać kata, to znajdź tańsze rozwiązanie niż InterCars, bo oni z ceną przesadzają.

                    Poglądowe oczywiście:

                    1. Większa rzeźba u tłumikarza, coś takiego wspawać, jak masz sprawną reszte tej rury jeszcze, trzeba by tylko dobrać kata czy wymiary pasują dokładnie:
                    Link


                    2. mniej grzebania, cena lepsza niż IC:
                    Link

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Przemeksan Zobacz wpis
                      Robiłem analizę spalin i wszystko wyszło w normie na gazie i benzynie. Dziś jeszcze wyskoczył błąd P0036. Może już ktoś na forum się z takimi błędami uporał i coś jeszcze podpowie ? Bo nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei.
                      Witam,

                      Sprawdź czy wtryski gazu nie leją. Masz czarne?

                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Wtryskiwacze były wymienione za poprzedniego właściciela ok 25 tyś km temu a jakie są nie wiem ale wybieram się do tego gazownika, co je wymieniał. W piątek chyba będę robił porządek z katalizatorem.

                        Komentarz


                        • #13
                          Podsumowując - zostawiłem kata, założyłem emulator. Wymieniłem drugą sonde na bosha. Jest spokój od wymiany przejechałem już ok. 1000 km.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X