Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stukanie, terkotanie, klekotać w przedniej części na wolnych obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stukanie, terkotanie, klekotać w przedniej części na wolnych obrotach

    Witam,

    Dostaje już białej gorączki na rozgrzanym silniku praktycznie zawsze jak silnik wejdzie na obroty jałowe to zaczyna coś stukać klekotać w przedniej części auta.Wadliwi filtr paliwa odpada bo jest wymieniony. Swoją drogą dźwięk podobny ale głośniejszy słychać to bardziej w środku niż na zewnątrz. Przy lekkim dodaniu gazu cisza. Wykluczam usterkę silnika bo w komorze nic nie słychać .Dźwięk jest taki jak by coś się obijało. W styczniu miałem małą stłuczkę, najechałem na tył innego auta i po tej przygodzie się to zaczęło. Wiem ,że na starym forum taki temat był ale nie potrafię go znaleźć tak że z góry przepraszam moderatorów jeżeli go przeoczyłem.

  • #2
    Nagrałbyś te dźwięki i zaprezentował. Jak piszesz, że zaistniały po stłuczce to tu musisz szukać. Ucho, stetoskop, łapanie za poszczególne elementy.
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • #3
      To jest taka wredna usterka ,że jak chce to udokumentować to akurat nie występuje. Po naprawie w ASO 3 razy tam byłem , żeby to naprawili i za każdym razem jak zatrzymywałem się pod serwisem to nastawała cisza mimo że calą drogę na światach hałasowało. Nic zapoluje i spróbuje nagrać może ktoś coś doradzi

      Komentarz


      • #4
        Przerabiałem podobny temat. Terkotanie zaczęło się po jednej z napraw w ASO. Terkotanie raz było, raz nie. Znikało po lekkim dodaniu gazu.
        Objawy ustały po poprawieniu mocowania przewodów w plastikowych uchwytach (za silnikiem z lewej strony w okolicach podszybia). Wypiąłem, wpiąłem, tak aby nie było luzu.
        Jeden z przewodów chyba przepiąłem na inny dobry uchwyt.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki @MG za sugestie sprawdzę to. Póki co udało mi się nagrać ten dźwięk, na nagraniu jest jeszcze w miarę cichy. Jest zależność ,że słychać to gdy auto stoi pod górkę




          Komentarz


          • #6
            Tak, to ten sam terkot co u mnie.

            Komentarz


            • #7
              Filtr paliwa. Miałem tak samo co ciekawe stukało tylko na Pb98 . Na 95 cisza. Filtr był nowy ORI 6.6bar dodatkowo w ASO ustawiali inaczej przewody paliwowe ale to nic nie dało.

              Komentarz


              • #8
                @prezes73 dzięki za sugestie , ale to niestety nie filtr paliwa bo już go wymieniałem. Te odgłosy pochodzą z przodu auta filtr gra wiadomo z tyłu. Poza tym czasem pomimo wymiany potrafi bardzo cicho pyrkać i wtedy mam koncert na dwa głosy

                Komentarz


                • #9
                  w takim razie w twoim przypadku mogą stukać przewody paliwowe tak jak napisał MG.

                  Komentarz


                  • #10
                    Chyba udało mi się rozwiązać problem. Tak jak pisał @MG winne były przewody przy grodzi , tzn mam taką nadzieje. Po zrobieniu tam porządku póki co jest cisza

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X