Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

głupie pytanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • głupie pytanie

    Witasz Szanownych Forumowiczów,
    jak w temacie - może głupie pytanie, ale jakoś mnie irytuje. Próbuję powalczyć z piszczącymi szybami w swojej Czarnej Perle. Wiem, że temat był już omawiany wałkowany czy jak kto woli. Dlaczego jeśli wpisuję w wyszukiwarkę "piszczące szyby" wyświetla się BRAK WYNIKÓW?? Co robię nie tak??

  • #2
    Smarowanie linek - ewentualnie uszczelniaczy szyb
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Piszczenie szyb - Octavia Club Polska
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • #4
        U mnie piszczała szyba kierowcy. Wystarczyło umyć szybę i jej uszczelkę.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki Koledzy za odpowiedzi ale to nie rozwiązuje mojego kłopotu. Dlaczego wyszukiwarka nie wyszukuje mojego pytania??

          Komentarz


          • #6
            Dlatego, że po przenosinach forum na nowy silnik jest z wyszukiwaniem pewien kłopot.
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez JOGI Zobacz wpis
              U mnie piszczała szyba kierowcy. Wystarczyło umyć szybę i jej uszczelkę.
              No ja też mam po zimie taki efekt w upalne dni a szybka chyba z pół roku nie myta rączką. Sprawdze twoją metodę bo rozwiercanie nitów i smarowanie linek chwilkę zajmuje

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis

                No ja też mam po zimie taki efekt w upalne dni a szybka chyba z pół roku nie myta rączką. Sprawdze twoją metodę bo rozwiercanie nitów i smarowanie linek chwilkę zajmuje
                Bzdurą jest rozwiercanie nitów, po co sobie robić zbędną robotę....
                Wpisałem to w wątku o piszczących szybach ale dla tych z tergo wątku również opiszę jak ja sobie poradziłem :

                Ściągnąłem tapicerkę i uszczelki szyby (te filce zewn i wewn poziome na drzwiach)
                Olejarka - olej (olej silnikowy jakby ktoś pytał - mineralny miałem pod ręką) - wężyk (taki ze sklepu z rybkami) i dawaj ze 3 litry oleju przepuściłem przez mechanizm spuszczając i podnosząc szybę. Oczywiście pod drzwiami miałem pojemnik na ściekający olej. Już podczas pracy szyba przestała piszczeć, poskładałem, wyczyściłem, ale zostawiłem otwarte drzwi do całkowitego zlania oleju. Od 3 lat mam spokój.

                Komentarz


                • #9
                  Rozumiem, że jak zdjąłeś tapicerke to są widoczne linki szyby lub ich kawałek i na nie dawałeś olej, aż sobie ściekł na samą rolkę smarując ją. A masz jakiś tutorial, jak ściągać tapicerke drzwi? Uszczelki filcowe czy czyściłeś?

                  Komentarz


                  • #10
                    lackypl to ciekawe jaki "maras" masz teraz w drzwiach za blachą? Przekonasz się o tym jak kiedyś rozwali Ci się mechanizm podnoszenia szyby.
                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
                      Rozumiem, że jak zdjąłeś tapicerke to są widoczne linki szyby lub ich kawałek i na nie dawałeś olej, aż sobie ściekł na samą rolkę smarując ją. A masz jakiś tutorial, jak ściągać tapicerke drzwi? Uszczelki filcowe czy czyściłeś?
                      Ściąga się tapicerkę hmm pewnie gdzieś znajdziesz jest to banalna czynność. Czyściłem filce, a tutorialu nie robiłem. Teraz chyba tył zaczyna piszczeć więc będę to robił ale nie wiem jeszcze kiedy.

                      rgg oczywiście masz prawo do swojego zdania, rób po swojemu, a nie krytykuj, w tym jesteśmy najlepsi ;-)


                      Nikomu nie każe robić tak jak ja zrobiłem jest to alternatywa do prucia nitów i celowo wpisałem kiedy to robiłem i drzwi mają się świetnie.
                      Ostatnio edytowany przez lackypl; 35317.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez lackypl Zobacz wpis

                        rgg oczywiście masz prawo do swojego zdania, rób po swojemu, a nie krytykuj, w tym jesteśmy najlepsi ;-)
                        Nikt Ciebie nie krytykuje. Zrobiłeś jak chciałeś. Ja miałem ściągana blachę i wiem jak to wygląda z tamtej strony.
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X