Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] buczenie/terkotanie z okolic koła (nie łożysko) - co to może być?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] buczenie/terkotanie z okolic koła (nie łożysko) - co to może być?

    Cześć
    jadąc na majówkę (650km) w pewnym momencie zaczęło dobiegać z okolic prawego przodu terkotanie - trochę jak łożysko, trochę jakby coś szorowało. Łożysko prawy przód zostało wymienione po przyjeździe na miejsce - jest zdecydowanie ciszej, ale dalej z tych samych okolic słychać podobny dźwięk narastający w miarę zwiększania prędkości. Na luzie - tak samo, podczas hamowania - tak samo. Auto kilkukrotnie przewiozłem na granicy rozsądku po serpentynach w Bieszczadach, żeby posłuchać, czy przypadkiem nie trafiłem na konieczność wymiany jeszcze któregoś łożyska i nie słychać wtedy nic więcej innego, poza szumem opon będących po zewnętrznej w ostrych zakrętach.
    Macie jakieś pomysły?

  • #2
    Czy są przy tym przenoszone jakieś drgania?

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      tak, minimalnie czuc 'tarkę'

      Komentarz


      • #4
        Jaa miałem takie dziwne jakby szukanie i był to przegub wewnętrZny.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          A opona sprawdzona?
          Może guza złapała albo coś się w nią wbiło.
          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

          Komentarz


          • #6
            opony sprawdzone wszystkie cztery, robilem nawet z macherem przekladke przód - tyl, zeby wyeliminowac wplyw samych kół przed wymiana łożyska.
            wróciłem właśnie z majówki, 650km zrobione w akompaniamencie wkurzającego brzeczenia, ale dojechałem bezproblemowo - za to sprawdzalem dotykajac palcem felgi z przodu przy każdym postoju i zdecydowanie cieplejsza za każdym razem jest prawa, na autostradzie bylo czuc, ze ciągnie mnie w prawo - cos z hamulcami czy co? jakies 2 tys. temu mialem wymieniane klocki z przodu, ale zdazylem zrobić po wymianie jedna trase 2x450km i nie mialem takich objawów

            Komentarz


            • #7
              A próbowaliście rozpędzić koła na podnośniku i posłuchać skąd ten dźwięk się wydobywa i czy w ogóle wtedy się pojawia?

              Zakładam że jak majster zmieniał Ci łożysko to raczej zajrzał to hamulców.
              Ja ostatnio miałem taką sytuację że rdza z tarczy wpadła między klocek a tarczę ale wtedy mocne szuranie które nasilało się przy hamowaniu. No i po kilku hamowaniach przestało szurać.
              U mnie zawsze jest cieplejsze koło prawe z przodu i lewe z tyłu. To samo miał mój brat w poprzednim Touranie i w obecnym Passacie B7. I jak ostatnio czyściłem hamulce to klocki też są bardziej zużyte właśnie w tych kołach więc to nie muszą być hamulce.
              Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez mroko Zobacz wpis
                rdza z tarczy wpadła między klocek a tarczę ale wtedy mocne szuranie które nasilało się przy hamowaniu.
                Potwierdzam, tez miałem taką dźwiękową zagadkę w O1, denerwujące na maxa.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  cześć, dzięki za Wasze porady
                  na razie jestem umówiony do mechaników - termin za tydzień - ze zleceniem zlokalizowania usterki po ich stronie
                  dopuszczam jeszcze możliwość, że to jednak łożysko z przodu z lewej - pasażerowie przewiezieni testowo twierdzą, że mocniej szumi/terkocze z lewej; ja osobiście nie jestem o tym przekonany, ale dam znać w wątku po rozwiązaniu problemu

                  Komentarz


                  • #10
                    Trzymam kciuki za prawidłową diagnozę i rozwiązanie problemu.

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      raport: jestem jednak przygłuchy. to było łożysko lewy przód. od wczoraj błoga cisza (jak na możliwości techniczne o2)

                      Komentarz


                      • #12
                        Ważne że zagadka rozwiązana.

                        Z ciekawości zapytam- ile dałeś za części (i jakie) oraz za naprawę??

                        ...Moje Cappuccino MPi...

                        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                          Ważne że zagadka rozwiązana.

                          Z ciekawości zapytam- ile dałeś za części (i jakie) oraz za naprawę??
                          zestaw łożysko + piasta FAG = 299, wymiana 170; prawe robione awaryjnie u najbliższego wówczas lokalnego kowala - samodzielnie kupione FAG 275 + 100 za wymianę; drogo w tym Poznaniu

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzięki,
                            pytam bo jak mi zaśpiewał "znachor" 500 za wymianę to się przestraszyłem.
                            Ale wymieniłem przegub i ustało. :-)

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X