Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana chłodnicy klimatyzacji

    Cześć. Mam do wymiany chłodnicę klimatyzacji w Octavii 2. Mechanik krzyknął 1200 zł. Czy to jest rynkowa cena takiej naprawy? Możecie polecić jakiś sprawdzony i uczciwy serwis klimatyzacji w Warszawie?

  • #2
    Akurat w Twojej okolicy nie znam cen, ale warto sprawdzić u kilku mechaników ceny naprawdę mogą być różne jak i różna jakość usługi.
    Wymiana chłodnicy to dość prosta sprawa ale co wchodzi w skład tej wymiany czy jest z nabiciem ? Od kiedy nie dziąła klima, co jest przyczyną jej wymiany ?

    Komentarz


    • #3
      Tak, podjadę jeszcze w inne miejsce. Cena podobno razem z nabiciem. Samochód kupiłem w październiku zeszłego roku i od tamtej pory nie działała. Mechanik mówi, że podobno chłodnica skorodowana.

      Komentarz


      • #4
        Jak będziesz miał tę nową chłodnicę, to załóż także siatkę ochronną: [O2FL] Siatka w kratce zderzaka - Octavia Club Polska
        Modyfikacja za grosze, a jak przydatna.
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Bądź ostrożny jak można stwierdzić na 1szy rzut oka ze to chłodnica

          Komentarz


          • #6
            W mojej fabii sam wymieniłem chłodnicę klimatyzacji. Układ był już bez czynnika bo chłodnica maiła dziury. Założyłem zamiennik i po nabiciu do dziś nic nie robiłem a chłodzi bardzo dobrze. Wymieniałem kilka lat temu.

            Nie chcesz sam spróbować?
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Chlodnica nowa 3 do 5 stowek na alle bez problemu kupisz + nabicie zależy za ile wyhaczysz. R134 mocno podrożał i dzisiaj nabic za 150 czy 200 to przeszłość. Choć może jeszcze gdzieś znajdziesz w starych plm. Moi się udało miesiąc temu.

              Komentarz


              • #8
                Ja jestem na bieżąco, bo chłodnicę klimy czy jak kto woli skraplacz wymieniałem u siebie w ubiegłym tygodniu.

                Mechanika w Warszawie zacząłem szukać przez Internet i obdzwaniałem. Ceny były podobne - przeważnie około 800zł i czasem w górę. Różnica tylko taka, że różnie kalkulowali poszczególne elementy składające się na tą cenę. Do jednego podjechałem, to skalkulował skraplacz 350, robocizna 150, nabicie klimy 200 + podpięcie urządzenia 100. Ponieważ jak słyszę, że ktoś chce mnie liczyć za podpięcie do urządzenia, to dostaję białej gorączki - zrezygnowałem. Polecać nie będę, bo na robocie nie dał się poznać, a jego gadka mi się podobała.

                Korzystając z długiego weekendu postanowiłem wymiany dokonać sam. Wszystko poszło OK. Jeśli masz trochę smykałki do mechaniki, to na pewno byś sobie poradził. Dobrze mieć też kanał, po podpięcie węży jest wygodniejsze od dołu. Robiłem to po raz pierwszy. Zeszło mi 4-5 godzin na gotowo, z czego godzinę jeździłem po mieście za oringami. Koszt jaki poniosłem, to skraplacz (zamiennik prod. polskiej) + oringi 230zł, do warsztatu podjechałem na sprawdzenie szczelności na azocie 30zł i nabicie klimy 200zł. Robiłem to poza Warszawą, także też nie mogę polecić. Całość mnie wyniosła 460zł. Ten, u którego nabijałem klimę mówił mi, że jak skraplacz tańszy i produkcji polskiej to wcale nie znaczy, że gorszy - bo takie ma obserwacje.

                Komentarz


                • #9
                  Ja jak kupiłem moją Fabię to miała wyciek na szybkozłączu rurki przy chłodnicy. Wszyscy mówili od 500 wzwyż za naprawę. A ja kupiłem zestaw naprawczy w ASO za około 75 zł (koszyczek + oringi } i wymieniłem bez kanału i zrzucania zderzaka.Dorobiłem sobie w robocie przyrządzik do rozpinania szybkozłączki.



                  Oczywiście po tym musiałem jeszcze nabić układ ale wtedy było to jeszcze tanie.

                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X