Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka składu spalin

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka składu spalin

    Witam, miesiąc temu pojawiła mi się żółta kontrolka składu spalin. Pojechałem na diagnostykę i wyszły takie błędy:

    00665 - Regulacja Ciśnienia Ładowania: Zasięg Kontroli Nieosiągnięty
    00135 - Czujnik Ciśnienia Przewodu Doprowadzającego Paliwo/Ciśnienie Systemu: Zbyt Niskie

    Błędy zostały skasowane. Ale kontrolka za chwilę pojawiła się ponownie. Z wielu opcji co może być przyczyną dowiedziałem się, że może po prostu zatankowałem złe paliwo. W przekonaniu, że to może być to bo następnego dnia kontrolka po prostu zgasła jeździłem bez najmniejszych problemów aż do dziś. W dniu dzisiejszym kontrolka zaczęła mrugać co jakiś czas a wtedy samochód tracił moc, praktycznie się dusił przy większych obrotach. Ewidentnie przechodził w ten tryb awaryjny. Co robić? Bo z tego co się naczytałem to przyczyn mogą być dziesiątki. Czy z tych konkretnie błędów da się coś wyczytać. Nie chcę jechać na ASO bo pewnie zaczną po kolei wymieniać pompę, katalizator itd. Silnik to 1.8 TSI. Samochód ma 9 lat, przebieg 167 tys.
    Ostatnio edytowany przez _Jakub; 5725.
    Pozdrawiam

  • #2
    wow, nie wiedziałem, że 9 lat temu już robili Octavię III FL...
    Myślę, że na początku warto byłoby uzupełnić profil, żeby ewentualnie ktoś miał szansę coś ci podpowiedzieć. Na razie, to nie wiadomo, co, kto, z kim...
    Pzdr, Fredy
    Silnik w mojej O3 smaruje olej

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Fredy.PW Zobacz wpis
      wow, nie wiedziałem, że 9 lat temu już robili Octavię III FL...
      Trochę rozpędziłeś się z tym FL, bo dział jest także do przed FL:

      Strona główna > Forum > Octavia III / Octavia III FL (5E) > Problemy i usterki - mechaniczne

      co nie zmienia faktu, że nie może chodzić o żadną O3

      Zamieszczone przez Fredy.PW Zobacz wpis
      Myślę, że na początku warto byłoby uzupełnić profil, żeby ewentualnie ktoś miał szansę coś ci podpowiedzieć. Na razie, to nie wiadomo, co, kto, z kim...
      Tu się zgodzę w pełni
      Więc przenoszę we właściwe miejsce.

      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Jestem pewien na 100%, że zamieszczałem w odpowiednim miejscu ale nie ważne, chodzi oczywiście o Octavia II FL. Co robić? Czy to może być filtr paliwa? Czy jest on w tym modelu zintegrowany z pompą czy da się np wymienić sam filtr?
        Pozdrawiam

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X