Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne dźwięki przy włączonej klimatyzacji.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne dźwięki przy włączonej klimatyzacji.

    Witam, od kilkunastu dni mam problem z klimatyzacja. Na początku myślałem że odgłosy chrobotania wydaje dmuchawa. Jednak po wyłączeniu klimatyzacji jest cisza. Dźwięk czasem podobny jak zakłócenie w radiu i narasta z obrotami silnika. Klimatyzacja chłodzi ale nie jest jakoś specjalnie mega wydajna. Nabijana była 1,5 roku temu. Wystarczy tylko nabić czynnika czy coś się dzieje w sprężarce? Aktualne ceny czynnika są wysokie, nabicie tylko dla sprawdzenia trochę mało ekonomiczne. Auto O2 1.6mpi z 2008r, klimatyzacja manualna.






  • #2
    U mnie jest tak samo, jak włączę klimę to pochukuję jakbym miał turbinę w 1,6 MPI Parę osób pisało, że też tak ma.

    Komentarz


    • #3
      U mnie chrobotała, hałasowała... aż się sprężarka zatarła. Wymieniałem w ubiegłym tygodniu
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez klarus
        U mnie chrobotała, hałasowała... aż się sprężarka zatarła. Wymieniałem w ubiegłym tygodniu
        Czyli nie ma sensu nabijać klimatyzacji. Długo kolega jeździł? Regeneracja czy nowa ? Jakie koszty jeśli można zapytać.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez klarus
          U mnie chrobotała, hałasowała... aż się sprężarka zatarła. Wymieniałem w ubiegłym tygodniu
          Czyli nie ma sensu nabijać klimatyzacji. Długo kolega jeździł? Regeneracja czy nowa ? Jakie koszty jeśli można zapytać.

          Komentarz


          • #6
            W moim przypadku nabicie przyspieszyło agonię... Wymiana na nową z wymianą skraplacza i osuszacza i płukaniem całego układu wyszło brutto z VAT 3 tysiące.
            Maciek
            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
            Zapraszamy....

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez klarus
              W moim przypadku nabicie przyspieszyło agonię... Wymiana na nową z wymianą skraplacza i osuszacza i płukaniem całego układu wyszło brutto z VAT 3 tysiące.
              Długo jeździłeś przed wymianą ?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                W moim przypadku nabicie przyspieszyło agonię...
                W ogóle przestało działać chłodzenie?

                Komentarz


                • #9
                  Tak. Przez jakieś dwa tygodnie czasem działało a czasem nie, a w końcu przestało działać całkowicie.
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • #10
                    u to grubo klarus 3 klocki....czasem tak jest, że po dolaniu świeżego oleju i czynnika w układ przyśpiesza to agonie zużytego już kompresora (bo wypłukujesz syf, który trochę tłumi). ja tak miałem w lagunie. Niestety kompresory z wiekiem padają w każdym aucie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                      U mnie chrobotała, hałasowała... aż się sprężarka zatarła
                      Cześć, czy zatarcie sprężarki ma wpływ na pracę silnika, tzn. czy np. koło pasowe od sprężarki się blokuje i wieloklin zrywa czy można jeździć dalej?

                      Komentarz


                      • #12
                        można jeździć dalej, nic się nie stanie oprócz tego, że przestanie działać
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz


                        • #13
                          Moja klima wydaje dźwięk jakby mruczała. Czy to ten sam dźwięk o którym mówicie?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez smajler
                            Moja klima wydaje dźwięk jakby mruczała. Czy to ten sam dźwięk o którym mówicie?
                            Raczej to samo, u mnie czasem również słuchać taki odgłos. Najmocniej słychać kiedy klika nie chodzi na pełnej mocy.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja z takim buczeniem jeżdżę już ze dwa lata

                              Komentarz


                              • #16
                                Moja też trochę hałasuje. Jak chłodzi na full to nie hałasuje a jak chodzi na pół gwizdka to lubi sobie wyć, jęczeć itp. około 2100-2500 obrotów. Zwalam to na wibracje zaworu rozprężnego i się nie przejmuję. Poza walorami dźwiękowymi działa spoko, serwisuję ją co 2 lub 3 lata i zwykle nie ma ubytków. Można by zwariować gdyby chcieć wyeliminować wszystkie dziwne dźwięki w aucie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Podbijam temat. Dziś byłem na serwisie klimy.
                                  I niestety mam obawy że zostały wydymany.
                                  Objawy, dziwne dźwięki z nawiewów, odgłos przelewania itp, temperatura z nawiewów 12*C. Gość podłączył pod maszynę (jeden niebieski przewód) odciąga czynnik trwa to jakieś 8-10min.
                                  Informuje mnie że mam tylko 100g czynnika. Ostatni serwis klimy 2 lata temu. czyli gdzieś jest nieszczelność. Powiedział że może nabić z barwnikiem cena 220zł.
                                  zgodziłem się, więc nabił trwało to 5min. Klima chłodzi, brak dziwnych dźwięków.
                                  I teraz moje obawy, czy serwis może trwać tak szybko? Był w stanie tak szybko odciągnąć czynnik, wytworzyć próżnię, oraz nabić czynnika? Cała akcja trwała max 15min. Jak byłem dwa lata temu na serwisie klimy, trwało to 40min i podłączone były dwa przewody, niebieski oraz czerwony.


                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X